Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežu atjaunošanai - viens miljons latu

Oktobrī Lauku atbalsta dienests izsludinās kompensāciju maksājumu iesniegumu pieņemšanu aktivitātē "Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās".

Otrās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana sāksies 2010. gada 7. oktobrī un ilgs līdz 2010. gada 8.
novembrim. Iesniegtos projektus meža īpašnieki varēs īstenot divus gadus, kopš dienas, kad tie
apstiprināti LAD.

 

Pēc Valsts meža dienesta apkopotās informācijas, augustā lokālā vētra, kas pamatā skāra Vidzemes un Latgales reģionu, izgāza apmēram pusmiljonu kubikmetru koksnes.


Taču meža taksators Mārtiņš Dāboliņš, kas piedalījies sapostīto mežu apsekošanā Madonas
pusē, izrēķinājis, ka reālie postījumi ir piecpadsmit reižu lielāki un tuvākajā laikā no meža vajadzēs
izvākt vismaz 7,5 miljonus kubikmetru koksnes, īpaši egles, kurām vētra ir saraustījusi saknes,
kas pavasarī sāks kalst.

 

M. Dāboliņš: "Kopumā vētra skāra ap 60% Latvijas, bet 22% teritorijas tai bija orkāna spēks. Šajās vietās postījumi ir tikpat lieli kā bija 1969. gadā, kad visā Latvijā izgāza 30 miljonus kubikmetru, no kuriem desmit miljoni tā arī netika no meža izvākti. Baidos, ka arī šoreiz ļoti daudz sakritušo koku paliks mežā, jo tos nevarēs savākt ne stāvajās nogāzēs, ne arī dabas liegumos."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas