Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mikrouzņēmumiem būs mikronodoklis

Valdība otrdien paudusi atbalstu mikrouzņēmuma nodokļa ieviešanai Latvijā. Ja likumprojekts gūs arī Saeimas atbalstu, mazie uzņēmumi varēs izvēlēties vairāku nodokļu vietā maksāt tikai vienu nodokļa maksājumu - 20% apmērā no gada apgrozījuma.

Finanšu ministrijas (FM) mērķis ar iecerēto mikrouzņēmumu atbalstu ir radīt nepieciešamos priekšnoteikumus bez darba palikušajiem iedzīvotājiem uzņēmējdarbības sākšanai, kas savukārt stimulēs personu nodarbinātību, darbaspēka piesaisti un ienākumu gūšanu. Arī Latvijā iecerētās normas būs ģimenēm pretimnākošas - mikrouzņēmuma īpašnieks varēs nodarbināt laulāto vai pirmās pakāpes radinieku bez darba tiesisko attiecību dibināšanas, liecina likumprojekts.

 

Mazie saimnieciskās darbības veicēji varēs izvēlēties - neko nemainīt un
maksāt nodokļus kā līdz šim vai arī iegūt mikrouzņēmuma statusu un maksāt vienu maksājumu.

 

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2008. gadā mikrouzņēmuma kritērijiem atbilda 83,2 tūkstoši saimnieciskās darbības veicēju, kā arī 32,2 tūkstoši SIA, no kurām 10,3 tūkstoši darbojas ar zaudējumiem un 9,9 tūkstoši vispār neveica saimniecisko darbību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas