Ministri nāk ar piedāvājumu Latgales glābšanai

Valdībai ir jādomā par visas Latvijas reģionālo attīstību, bet Latgalē varētu būt pilotprojekts, kur sākt kompleksu reģionu atbalsta programmu. Šis ir viens no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (ZRP) šajās dienās izteiktajiem paziņojumiem, kas izskanēja trešdien Latgales attīstībai veltītajā diskusijā, kuru organizēja Zatlera Reformu partijas (ZRP) ministri.

Diskusijā, kurā piedalījās arī Latgales vietējie līderi, uzstājās ne tikai E. Sprūdžs, bet arī izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. D. Pavļuts redz arī Ekonomikas ministrijas budžetā aptuveni 12 miljonus latu, ko varētu pārdalīt par labu reģionu attīstībai.

 

E. Sprūdžs iepriekš Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē norādīja, ka Vides aizsardzības un pašvaldību ministrija savā budžetā varētu atrast 6 miljonus latu, pārdalot «klimata pārmaiņu finanšu instrumenta naudu», bet no Zemkopības ministrijas budžeta lauku vides attīstībai paredzētiem līdzekļiem varētu rast aptuveni 29 miljonus latu uzņēmējdarbības veicināšanai, bet dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ šai naudai cilvēki netiekot klāt.

 

Viens no minētajiem tūlītējiem pasākumiem bija apņemšanās izveidot pārnozaru rīcības komandu, kurā būtu ministriju pārstāvji un pieaicinātie eksperti. To E. Sprūdžs nosauca «par kaujas desantu, kas dodas divu nedēļu misijā uz Latgali», lai tiktos ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem, un apzinātu reģiona vajadzības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas