Ministru prezidents: Pāragri runāt par nākamās valdības sastāvu

Rīga, 14.nov., LETA. Pašlaik vēl ir pāragri runāt par iespējamo nākamās valdības sastāvu, to šodien intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" teica Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

Viņš norādīja, ka pašlaik notiek diskusijas par nākamās valdības mērķiem, uzdevumiem un par valdības deklarāciju. Tādēļ par tās sastāvu runāt ir pāragri.

 

Pašreizējās valdības koalīcijas partijas ir vienojušās uz sarunām par valdības izveidošanu uzaicināt arī partiju "Jaunais laiks" (JL). Kalvītis uzsvēra, ka valdības veidošanā jācenšas izmantot pēc iespējas visi resursi, kas ir pieejami parlamentā.

 

Taču diskusija ar JL nebūs produktīva ja šī partija turpinās runāt par pagaidu valdības veidošanu un Saeimas ārkārtas vēlēšanām. Kalvītis uzskata, ka spēlēties ar šādām lietām nedrīkst, jo tad papildus ekonomiskās attīstības riskam, būtu arī politiskais risks. Šādā gadījumā visticamāk būtu sagaidāma krīze.

 

Kā ziņots, otrdien koalīcijas partijas vienojušās sarunās par nākamās valdības veidošanu iesaistīt opozīcijā esošo JL.

 

JL Saeimas frakcijas vadītājs un valdes loceklis Dzintars Zaķis aģentūrai LETA pauda gandarījumu, ka partija tiek aicināta uz sarunām par jaunas valdības izveidi.

 

Zaķis norādīja, ka JL varētu būt gatava kompromisam saistībā ar saviem iepriekš izvirzītajiem principiem, taču vispirms esot jādzird, kādi ir pārējo politisko spēku piedāvājumi un mērķi.

 

"Mēs esam gatavi kompromisam, taču vēl nevaram pateikt kādam un cik lielā mērā, jo līdz tam ir jādzird partiju konstruktīvie piedāvājumi," sacīja Zaķis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas