Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mozgis lūdz viņu atbrīvot no slimnīcas vadītāja pienākumiem

Rīga, 19.febr., LETA. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dzintars Mozgis lūdzis veselības stāvokļa dēļ ar 19.februāri atbrīvot viņu no valdes priekšsēdētāja amata. Par to aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM), kurā saņemts Mozga iesniegums.

VM kā slimnīcas kapitāldaļu turētājs septiņu dienu laikā plāno sasaukt dalībnieku sapulci, kurā tiks pieņemts lēmums par slimnīcas valdes sastāva izmaiņām līdz jauna valdes priekšsēdētāja izvēlei. Veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) uzsver, ka Mozgis vairāk nekā desmit gadus, ieguldot gan savas zināšanas, gan enerģiju un sirdi, veicinājis Bērnu slimnīcas izaugsmi.

 

Viņa skaidro, ka šī nesavtīgā nodošanās darbam, neskaitot ne darba dienas, ne stundas, "diemžēl maksājusi arī veselību". Taču tai pat laikā ministre izsaka cerību, ka pēc atveseļošanās Mozgis turpinās ar savu pieredzi un zināšanām veicināt Bērnu slimnīcas tālāku attīstību un izaugsmi arī nebūdams tās vadītājs, bet kā savas nozares speciālists.

 

Jau ziņots, ka aizvadītā novembra beigās Mozgis iesniedza lūgumu VM, kurā uz laiku lūdza apturēt viņa pilnvaras valdes priekšsēdētāja amatā. Šādu lēmumu Mozgis pieņēmis, ņemot vērā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsākto kriminālprocesu, lai nodrošinātu pilnvērtīgu Bērnu slimnīcas valdes darbu, kā arī lai sadarbotos ar tiesībsargājošām institūcijām.

 

Pēc tam, 15.decembrī, Mozgis atsāka pildīt slimnīcas valdes priekšsēdētāja pienākumus.

 

Kā ziņots, lēmumu par pilnvaru apturēšanu Mozgis pieņēma pēc tam, kad divas Bērnu slimnīcas amatpersonas un trīs fiziskās personas KNAB turēja aizdomās pēc septiņiem Krimināllikuma pantiem - dienesta pilnvaru pārsniegšana, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, kukuļņemšana, kukuļdošana, komerciālā uzpirkšana, dokumentu viltošana un krāpšana.

 

Šajā lietā tika apcietināts slimnīcas valdes loceklis un ekonomikas direktors Arnis Kramzaks, slimnīcas saimnieciskais direktors Aivars Lisenko, SIA "Projektu vadības un attīstības birojs" pārstāvis Raitis Mūrnieks un SIA "Pamats" valdes loceklis Aleksandrs Kreicers. Piektajai aizturētajai personai - Kramzaka sievai - KNAB nav lūdzis piemērot apcietinājumu, un viņa ir atbrīvota.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas