Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mudina ioerobežot ārzemju kapitāla ietekmi uz plašsaziņas līdzekļiem

LatvijasŽurnālistu asociācija aicinājusi atklāt sabiedrībai mediju patiesos īpašniekus. Bet profesors JurisDreifelds mudina ierobežot ārzemju kapitāla ietekmi uz vietējiem plašsaziņas līdzekļiem.

Šā gadarudenī laikrakstu "Telegraf" iegādājās kāds ar Krievijas banku biznesu saistīts uzņēmums, kam sekoja redakcijas vadības maiņa un, ļoti iespējams, sekos arī satura maiņas. Turklāt ārvalstu bagātniekus interesējot arī citi Latvijas mediji. Uz "Telegraf" skandālu reaģēja arī jaundibinātā Latvijas Žurnālistu apvienība (LŽA), kas aicina nosaukt laikraksta jaunos īpašniekus, darīt zināmu redakcionālo politiku un publiski paskaidrot izteikumus par laikraksta satura cenzūru.

 

LŽA vērsusiesarī pie parlamenta. Politoloģijas profesors Juris Dreifelds intervijā plašsaziņu līdzekļu patieso īpašnieku atklāšanu uzskata par soli pareizajā virzienā, bet aicina iet vēl tālāk. "Piemēram, Amerikā ir likums, ka radio, televīzijā, tāpat telekomunikāciju uzņēmumos netiek pieļauta ārzemniekukontrole - proti, ārzemniekiem tajos nevar piederēt vairāk par 25 procentiem. Kanādā likums nosaka, ka gan radio un TV, gan avīžu kontrolpakete nedrīkst būt ārzemnieku rokās."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas