Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mudina valsts uzņēmumus pārraudzīt centralizēti

Valsts uzņēmumu politizāciju diezin vai ir iespējams izskaust pilnībā, taču to var mazināt, tas izriet no uzrunāto ekspertu sacītā, vērtējot pēdējā laikā notiekošo Satiksmes ministrijas (SM) pārzinātajās jomās.

Sabiedrības par atklātību Delna eksperte Līga Stafecka sacīja, ka Latvijā ir iesakņojusies tradīcija cilvēkus vadošiem amatiem valsts uzņēmumos vērtēt ne pēc profesionālajiem kritērijiem, bet politiskās piederības.


Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta (BKPI) pārstāvis Indars Aščuks teica: valsts amatpersonām par valstij piederošo uzņēmumu pārvaldību ir jāatbild, tāpēc uzņēmumu politizācijas praksi pilnībā nav iespējams izskaust. To var mazināt galvenokārt ar uzņēmumu pārvaldības centralizāciju vienā profesionālā pārraudzības iestādē.

 

Var arī uzņēmumiem noteikt sasniedzamos mērķus, kurus neizpildot neprofesionālie pārvaldītāji būtu jāatbrīvo, viņu vietā ieceļot profesionāļus.


Valsts uzņēmumos var arī ieplūdināt privāto kapitālu, pārdodot, piemēram, 10-15% akciju, jo
privātais nepieļaus neprofesionālu uzņēmuma pārvaldi, pārliecināts I. Aščuks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas