Nākamā ASV vēstniece Latvijā būs Džūdija Gārbere

Rīga, 26.jūn., LETA. ASV prezidents Baraks Obama ir paziņojis vairākas vēstnieku nominācijas, tostarp par nākamo ASV vēstnieci Latvijā nominēta Džūdija Gārbere, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā.

Gārbere patlaban ir ASV valsts sekretāres vietniece Eiropas un Eirāzijas jautājumos. Viņa sāka savu karjeru ASV ārlietu dienestā 1984.gadā. Gārbere strādājusi ar ekonomikas jautājumiem vēstniecībās Madridē, Telavivā, Prāgā un Meksikā. Tāpat Gārbere bijusi vicekonsule Seviļā, Spānijā. Gārbere Vašingtonā strādājusi arī Eiropas un Āzijas lietu nodaļā un Ekonomikas un uzņēmējdarbības lietu nodaļā.

 

Nākamā ASV vēstniece Latvijā ieguvusi bakalaura grādu Džordžtaunas universitātē.

 

Līdztekus Obama nominējis vēstnieku kandidātus Austrijā, Beninā, Somijā, Zimbabvē, Itālijā un Sanmarīno, kā arī pastāvīgos pārstāvjus UNESCO un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

"Es esmu pateicīgs, ka šie talantīgie un uzticīgie cilvēki strādās manas administrācijas labā un pārstāvēs mūsu tautu ārzemēs. Es sagaidu ar viņiem strādāt kopā mēnešiem un gadiem ilgi, lai stiprinātu mūsu attiecības starptautiskajā sabiedrībā un mūsu vietu pasaulē," sacīja ASV prezidents Obama.

 

Tagad vēstnieku kandidatūras jāapstiprina ASV Senātā. Sagaidāms, ka jaunā ASV vēstniece Latvijā varētu ierasties šā gada rudenī.

Kā ziņots, iepriekšējais ASV vēstnieks Latvijā Čārlzs Larsons Rīgu pameta līdz ar jaunā ASV prezidenta Obamas ievēlēšanu amatā. Republikāņu partijas biedrs Larsons Latvijā strādāja nepilnu gadu.

Iepriekš nepilnus trīs gadus ASV vēstnieces Latvijā pienākumus pildīja Ketrīna Toda Beilija. Pirms viņas šos pienākumus trīs gadus pildīja Braiens Karlsons.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas