Nākamā tautas skaitīšana Latvijā notiks 2011.gada pavasarī

Rīga, 14.okt., LETA. Kārtējo tautas skaitīšanu Latvijā veiks no 2011.gada 1.marta līdz 31.maijam, paredz Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotie noteikumi, kurus valdība skatīs 16.oktobrī.

Kā skaidro EM, tautas skaitīšanas rekomendācijas izstrādāja ANO Eiropas ekonomiskā komisija sadarbībā ar Eiropas Kopienu Statistikas biroju. Rekomendācijās noteikts, ka tautas skaitīšanu rīko aptuveni katras desmitgades sākumā.

Atbilstoši Tautas skaitīšanas likumā noteiktajam skaitīšana būtu jāveic 2010.gadā. Atbilstoši saskaņošanas procesā esošās Eiropas Parlamenta un Padomes regulas projektam par iedzīvotāju un mājokļu skaitīšanu, kura pēc tās apstiprināšanas būs tieši piemērojama, par kārtējās tautas skaitīšanas gadu tiek noteikts 2011.gads.

Tautas skaitīšanā ietveramo jautājumu loku, uz kuriem tautas skaitīšanā iegūstamas atbildes, noteiks tautas skaitīšanas programma, kuru izstrādās Centrālā statistikas pārvalde, un Ekonomikas ministrija noteiktajā termiņā to iesniegs apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Iepriekšējā tautas skaitīšana notika 2000.gadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas