Nākamgad pārcels trīs darbdienas

Rīga, 23.aug., LETA. Nākamgad plānots pārcelt trīs darbdienas - 2.maiju un 17.novembri un 2009.gada 2.janvāri, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

 

Šodien EM starpinstitūciju saskaņošanai iesniedza divus Ministru kabineta rīkojumu projektus "Par darbdienu pārcelšanu". Šā gada 26.jūnijā stājās spēkā grozījumi likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", saskaņā ar kuriem 24.decembris noteikts par svētku dienu, tāpēc šogad to nav nepieciešams pārcelt.

 

Otrais rīkojuma projekts paredz pārcelt no budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs darbdienas - no piektdienas, 2008.gada 2.maija, uz sestdienu, 2008.gada 10.maiju, no pirmdienas, 2008.gada 17.novembra, uz sestdienu, 2008.gada 22.novembri, kā arī no piektdienas, 2009.gada 2.janvāra, uz sestdienu, 2008.gada 20.decembri.

 

Tāpat tiks noteikts, ka 2008.gada 22.novembris ir saīsinātā darbdiena.

 

Rīkojums paredz noteikt darba un atpūtas laiku, iesakot to visām pašvaldībām, komersantiem, komercsabiedrībām un organizācijām. Pārceļot darbdienas, tiek maksimāli nodrošināta darba nedēļas nepārtrauktība, rodas iespēja ģimenēm pavadīt ilgāku nepārtrauktu laiku kopā, kā arī ņemtas vērā pareizticīgo un vecticībnieku svētku dienas.

 

Rīkojumi vēl jāpieņem Ministru kabinetam.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas