Nākamo ekonomikas ministru varētu izraudzīties pēc nākamā gada valsts budžeta iesniegšanas Saeimā

Rīga, 19.sept., LETA. Jauno ekonomikas ministru varētu izraudzīties pēc nākamā gada valsts budžeta projekta iesniegšanas Saeimā. To šodien intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumam "900 sekundes" teica Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

 

Premjers piebilda, ka pēdējos 10 mēnešos no Ekonomikas ministrijas nav sagaidījis aktīvu rīcību inflācijas apkarošanā.

 

Kalvītis uzsvēra, ka pašlaik svarīgākais valdības darbs ir nākamā gada budžets. Viņaprāt tas būs liels pārbaudījums valdībai un atsevišķiem minstriem, jo nepieciešams veikt būtiskas izmaiņas. Valdība esot grūtas izvēles priekšā, jo jāpārskata darbs, kas veikts saistībā ar budžeta veidošanu visas vasaras garumā. Pašlaik esot skaidrs, ka budžeta pārpalikumam jābūt lielākam.

 

Daudzās jomās nepieciešams veikt izmaiņas, piemēram, valsts pārvaldē esot 17% vakanču, kurām tiek piešķirts finansējums, kas pēc tam tiek izlietots pārējo darbinieku algošanai vai prēmēšanai. No tām ir jāatbrīvojas. Valdības vadītājs nevarēja prognozēt, vai to izdosies izdarīt līdz 1.oktobrim, kad plānots iesniegt budžeta projektu Saeimā.

 

Pēc tam, kad valsts budžeta projekts tiks iesniegts parlamentā, Kalvītis plāno izvērtēt visu ministriju darbu. Viņš norādīja, ka izmaiņas valdībā var būt visaptverošas. Viņam būs jāizvērtē, kurš ministrs ar ko var tikt galā. Tad arī būs skaidrība par jauno ekonomikas ministru.

 

Jau ziņots, ka ekonomikas ministrs Jurijs Strods (TB/LNNK) personisku iemeslu dēļ paziņoja par lēmumu atstāt amatu. Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK ministra amatam jau ir izvirzījusi Rīgas domnieku Eināru Cilinski. Kalvītis ar viņu tiksies nākamnedēļ.

 

Saeimas kuluāros izskanējušas šaubas par Cilinska piemērotību amatam. Cilinskis tiek raksturots kā inteliģents un enerģisks cilvēks, bet līdz šim, kā norāda citu partiju deputāti, viņam nav bijusi pieredze ekonomikas nozarē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas