Neatkarības 20 ngadi: aicinājums uz vienotību

Ar vēsturiskajiem Neatkarības deklarācijas parakstīšanas kadriem vakar sākās Saeimas svinīgā sēde, kas bija veltīta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas divdesmitgadei.

Uz svinīgo Saeimas sēdi, kura tikai otro reizi notika ārpus Saeimas nama, Latvijas Nacionālajā operā bija ieradusies arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite un Igaunijas parlamenta priekšsēdētāja Ene Ergma. Taču zālē nebija Atmodas un Latvijas Tautas frontes (LTF) līdera Daiņa Īvāna.

 

Uzzinot, ka Saeima izlēmusi nedot viņam vārdu Neatkarības atjaunošanas 20. gadadienai veltītajā svinīgajā sēdē, D. Īvāns publiski paziņoja, ka viņš roku bučot neies un pat lūgts sēdē nepiedalīsies. Viņš uzskata, ka šāda attieksme pret LTF biedriem uzskatāma par necienīgu. Viņu nopelnus savā runā toties uzsvēra bijušais Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs, restaurējot notikumus pirms 20 gadiem, kas ļāva Latvija kļūt neatkarīgai.

 

Uzstājoties pie Brīvības pieminekļa, Valsts prezidents Valdis Zatlers vakar uzsvēra: "Visas 4. maija deklarācijas apņemšanās ir izpildītas. Pat vairāk. Šodien Latvija ir demokrātiska valsts, latviešu valoda ir valsts valoda. Latviju apbrīno par tās daudzveidīgās etniskās kultūras augsto attīstību. Mums visiem ir pilnīga reliģiskās izvēles brīvība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas