Nedēļas nogalē Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku

Rīga, 22.okt., LETA. 28.oktobrī plkst.4 naktī Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku, kad pulksteņa rādītājus būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2001.gada 9.janvāra Ministru kabineta noteikumi "Par pāreju uz vasaras laiku", kas nosaka, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā plkst.3, atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.

 

Vasaras laiks ir par vienu stundu priekšā joslu laikam, un to daudzās valstīs lieto pavasara, vasaras un rudens periodā. Latvijā vasaras laiks tika ieviests 1981.gadā.

 

Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

 

Lai izvērtētu direktīvas īstenošanu un tās ietekmi visās saistītajās tautsaimniecības jomās, piemēram, transports, komunikācijas, rūpniecība, ES dalībvalstis līdz 2007.gada 30.aprīlim sagatavoja un iesniedza savu viedokli Eiropas Komisijai (EK).

 

Latvijas viedokli EK iesniedza EM. Izskatot EM sagatavoto ziņojumu par vasaras laika ietekmi uz tautsaimniecību un ņemot vērā tā pozitīvo ietekmi uz atsevišķām tautsaimniecības nozarēm, 2007.gada 24.aprīlī Ministru kabineta sēdē tika pieņemts lēmums saglabāt pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā arī turpmāk.

 

Pamatojoties uz ES dalībvalstu iesniegtajiem viedokļiem, EK līdz 2007.gada 31.decembrim sagatavos ziņojumu Eiropas Parlamentam, Padomei un Ekonomikas un sociālo jautājumu komitejai un vajadzības gadījumā saskaņā ar ziņojuma secinājumiem sniegs atbilstošus priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem direktīvā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas