Nekustamo īpašumu kompānija "Balsts": Dzīvokļu cenas turpina samazināties

Rīga, 30.nov., LETA. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, novembrī sērijveida vidējā dzīvokļu cena ir samazinājusies vēl par 2,8% un sasniegusi 1495 eiro (1046 latus) kvadrātmetrā, liecina nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" veiktais pētījums.

Tajā pašā laikā īres cenas pēdējo divu mēnešu laikā ārpus centra pieaugušas vēl par 5% un par divistabu dzīvokļa īri mikrorajonā patlaban jāmaksā 310-410 lati mēnesī.

 

Pēdējā gada laikā īres cenu kāpums ir bijis ļoti straujš. Salīdzinot ar 2006.gada novembra vidējām īres cenām, mikrorajonos tās ir pieaugušas par 30%-35%.Tādējādi īres ikmēneša maksājums strauji tuvojas ikmēneša kredīta maksājuma apjomam, kas varētu veicināt dzīvokļu iegādi ilgtermiņa peļņas gūšanas nolūkos, secinājis "Balsts".

 

Īres tirgū piedāvāto objektu skaits turpina palielināties, kas liecina par to, ka iedzīvotāji ir sapratuši, ka, pateicoties šī brīža tirgus situācijai, ir radusies lieliska iespēja nopelnīt. Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem vēl joprojām pārsniedz piedāvājumu, kas ir saistīts ar stingrajiem kredīta saņemšanas nosacījumiem īpašuma iegādei.

 

"Vajadzība pēc mājokļiem vēl joprojām ir pietiekami augsta, jo pēdējo mēnešu laikā ir novērojama pircēju aktivitātes palielināšanās. Ir pieaudzis to klientu skaits, kuri interesējušies par nekustamā īpašuma iegādi vai realizēšanu, kā arī veikto darījumu skaits ir saglabājies iepriekšējā līmenī. Ievērojami pieaudzis ir vērtējumu skaits, kas pēdējo divu mēnešu laikā palielinājies par 64%. Tas viss liecina par to, ka iedzīvotāji uz nekustamo īpašumu tirgus situāciju raugās pozitīvi un meklē dažādus risinājumus, kā tikt pie sava mājokļa," sacīja "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

 

Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaits Rīgā un Rīgas rajonā pēdējo trīs mēnešu laikā ir zemāks, nekā tas bija iepriekš, kaut arī oktobrī un novembrī darījumu skaits ir augstāks nekā septembra mēnesī, kad tika reģistrēta rekordzema aktivitāte.

 

Iespējams, ka šis samazinājums ir tieši saistāms ar dažu attīstītāju nespēju saņemt nepieciešamo kredītu, lai projektus pabeigtu, kā plānots. Ir jaunie projekti, kuru nodošana ekspluatācijā tiek "iesaldēta" vai atlikta pat uz 12 mēnešiem. Tādējādi šie dzīvokļi netiek savlaicīgi reģistrēti zemesgrāmatā, ar ko arī var skaidrot darījuma skaita samazinājumu. Tāpēc nav arī pamats apgalvot, ka darījumu skaits ar sekundārajiem dzīvokļiem ir būtiski samazinājies.

 

"Ja īres cenas turpinās palielināties tādā pašā tempā kā šogad, tad arvien lielāka potenciālo pircēju daļa vēlēsies īpašumu iegādāties ilgtermiņa peļņas nolūkos. Tādā veidā palielināsies darījumu skaits, kas var apturēt sērijveida dzīvokļu cenu kritumu un cenas varētu stabilizēties," norādīja Zariņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas