Nenotiek Kuldīgas novada domes pirmā sēde

Liepāja, 1.jūl., LETA. Kuldīgas novada vēlēšanu komisijas sasauktā pirmā Kuldīgas novada domes sēde šodien nenotika, jo saņemts paziņojums no Administratīvās apgabaltiesas par pieteikumu, kurā prasīts izvērtēt Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada domes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inese Ozola-Gūtpelca.

 

Administratīvajā apgabaltiesā esot saņemts pieteikums no politiskās partijas "Mūsu zeme" deputātu kandidāta Arņa Kadiķa un partijas pārstāvja Ulda Kūma. Viņi neapstrīd Kuldīgas novada domes vēlēšanu likumību, bet gan piecu procentu barjeru, uzskatot to par nedemokrātisku principu, kas neatbilst Latvijas Satversmei.  

Ozola-Gūtpelca pastāstīja, ka Kadiķis un Kūms iepriekš iesnieguši sūdzību Centrālajā vēlēšanu komisijā, kas sūdzību noraidījusi, tāpēc Kadiķis un Kūms vērsušies Administratīvajā apgabaltiesā.

Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir sašutusi par Kuldīgas novada pašvaldības darbības paralizēšanu.

 

"Kas tas par tiesisko regulējumu Latvijas valstī? Pilnīgi nepamatota sūdzība, kuru jau ir noraidījusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), tagad ir iesniegta Administratīvajā tiesā, pie tam sūdzība ir iesniegta nepilnīga. Nav samaksāta valsts nodeva. Administratīvā tiesa, zinot, ka 1.jūlijā visā Latvijā notiek novadu domju priekšsēdētāju vēlēšanas, nevis noraida prasību, bet atļauj iesniedzējiem to pilnveidot līdz 9.jūlijam. Iespējams, citos gadījumos, šāds risinājums arī būtu pareizākais. Bet šoreiz divi cilvēki, izmantojot mūsu valsts likumdošanas nepilnības, ir paralizējuši vesela novada likumīgu un normālu darbību," sacīja Bērziņa.

 

Līdz pirmajai Kuldīgas novada domes sēdei, kas tiek plānota ne agrāk kā 10.jūlijā, darbu turpina līdzšinējā Kuldīgas pilsētas dome un arī visas 13 pagastu pašvaldības, kas ietilpst Kuldīgas novadā.

 

Šodien uz pirmo Kuldīgas novada domes sēdi bija ieradušies no Tautas partijas saraksta ievēlētā Inga Bērziņa, Ilmārs Pilenieks, Aleksandrs Lange, Viktors Gotfridsons, Brigita Freija, Ināra Rozentale, Juris Štorhs, Artis Gustovskis, Dace Reinkopa un Artis Roberts, no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta - Tālvaldis Bergmanis un Mārcis Brantevics, no saraksta "Demokrāti.LV" - Vaira Brūdere un Sigunds Zavickis, no "Jaunā laika" - Uģis Lagzdiņš un Sigita Vaivade, no saraksta "Sabiedrība citai politikai" - Guntis Būmeisters.

 

Neviens no saraksta "Mūsu zeme" deputāta kandidātiem Kuldīgas domē ievēlēts netika.

 

Jau ziņots, ka 18.jūnijā Centrālā vēlēšanu komisija izskatīja un noraidīja sūdzības par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem Liepājā, Daugavpilī, Limbažu novadā, Siguldas novadā un Kuldīgas novadā, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

 

Partijas "Mūsu zeme" pārstāvji bija lūguši CVK atcelt Kuldīgas novada domes vēlēšanu rezultātus, jo šī partija, par kuru Kuldīgā nobalsoja 346 vēlētāji, nav pārvarējusi, pēc sūdzības iesniedzēju domām, antikonstitucionālo 5% barjeru, kas noteikta pašvaldību vēlēšanu likumā.

 

Latvijas Atdzimšanas partijas priekšsēdētājs Andris Rubins sūdzējās CVK par to, ka Siguldas novada vēlēšanās Allažu pansionātā "vēlēšanu komisija iespaidoja daudzus vēlētājus". Kādam LAP deputātam esot zvanījuši vairāk nekā 60 vēlētāji un stāstījuši, ka balsojuši par LAP sarakstu, bet izrādījies, ka nobalsojuši tikai 30.

 

Savukārt Umurgā kāda partijas "Visu Latvijai" novērotāja apšaubīja balsu skaitīšanas rezultātus 603.vēlēšanu iecirknī, jo tie nesakrita ar viņas personīgajiem aprēķiniem.

 

Izskatot iesniegtās sūdzības, uzklausot sūdzību iesniedzējus un vietējo vēlēšanu komisiju pārstāvjus, CVK neguva pārliecību, ka pašvaldību vēlēšanu rezultāti būtu atceļami, tāpēc visas sūdzības tika noraidītas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas