Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neo publisko CSDD algu sarakstus; nepilnu pēdējo divu gadu laikā vidējā mēnešalga virs 1000 latu bijusi 107 darbiniekiem

RĪGA, MAR 17, BNS - Cilvēku grupa, kas sevi dēvē par "Ceturtās atmodas tautas armiju" ("4ATA"), publiskojusi kārtējos no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) noplūdinātos datus, šoreiz - Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) algu sarakstus, kas atklāj, ka nepilnu pēdējo divu gadu laikā vidējā mēnešalga virs 1000 latu uzņēmumā bija 107 darbiniekiem.

"4ATA" trešdien internetā ievietojusi failu ar daļēji šifrētu informāciju, cik saņem CSDD darbinieki. Datu noplūdinātāji norāda, ka šie saraksti ar bruto ienākumiem iekļauj gan algu, gan piemaksas, gan prēmijas, gan atvaļinājuma naudu, gan atlaišanas pabalstus un citas kompensācijas, tāpēc, skatoties šos datus un ieraugot lielus skaitļus, nedrīkst izdarīt pārsteidzīgus secinājumus. Tas jāizvērtē kontekstā ar citiem mēnešiem.  

Datos uzrādīta informācija par CSDD darbinieku atalgojumu nepilnu pēdējo divu gadu laikā - no 2008.gada aprīļa līdz 2009.gada novembrim.

 

Dati atklāj, ka vislabāk atalgotās personas vidējā mēnešalga laika posmā no 2008.gada aprīļa līdz pagājušā gada novembrim bija 3243,61 lats. Vislabāk atalgotās personas mēneša ienākumi pēdējā gada laikā sarukuši par 44,2% jeb 1159,15 latiem - 2009.gada janvārī CSDD vislabāk atalgotā persona saņēma 3767,15 latus, savukārt pagājušā gada novembrī - 2608 latus.

 

Algu virs 2000 latu saņēmis 21 CSDD darbinieks.

 

Jau ziņots, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā atrasts drošības caurums, pa kuru triju mēnešu laikā nezināmas personas ieguvušas apmēram 7,4 miljonus dokumentu 120 gigabaitu apmērā. Atbildību par datu noplūdi uzņēmusies cilvēku grupa, kas sevi dēvē par "Ceturtās atmodas tautas armiju" ("4ATA"). Pagaidām nav zināms, kas ir šīs organizācijas cilvēki, jo tās līderis, kurš sevi dēvē par Neo, personību neatklāj.

 

Ekonomikas policijas pārvaldes esošajā nodaļā, kas nodarbojas ar kibernoziegumu apkarošanu, sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

 

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati u.c. CSDD ienākumus gūst no pakalpojumu maksām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas