Nepaaugstina iebraukšanas maksu Jūrmalā

Rīga, 22.nov., LETA. Iebraukšanas maksa Jūrmalā nākamajam gadam paliks nemainīga - viens lats diennaktī, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pašvaldība.

Nemainīga paliek arī mēneša, gada un uzrādītājam izsniegto caurlaižu maksa, nolēmuši Jūrmalas domes deputāti.

 

Iebraukšanas maksu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā nolemts nemainīt, ņemot vērā Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšlikumu.

 

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics ("Jūrmala - mūsu mājas") norāda, ka, saglabājot iebraukšanas maksu līdzšinējā apmērā, "domāsim par pilsētas uzņēmēju izteikto priekšlikumu - ieviest maksas autostāvvietas".

 

Patlaban, nopērkot caurlaidi iebraukšanai Jūrmalas īpaša režīma zonā, pašvaldībai piederošajās autostāvvietās automašīnu var novietot bez maksas.

 

Caurlaižu apmērs zaudējis savu tiešo būtību - novirzīt transporta plūsmu pa apvedceļu, kas nodrošina pilsētas kūrortresursu saglabāšanu, tādēļ Jūrmalas domes Finanšu pārvalde deputātiem izskatīšanai piedāvāja četrus dažādus iebraukšanas nodevas variantus, sākot no nodevas apmēra palielināšanas divas reizes, līdz dažādiem pa mēnešiem diferencētiem variantiem.

 

Neviens no variantiem 20.novembra apvienotajā Finanšu, Attīstības un vides jautājumu, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu un Transporta un komunālo lietu komiteju sēdē neguva deputātu vairākuma atbalstu, līdz ar to jautājums netiks virzīts izskatīšanai domes sēdē, atstājot spēkā pastāvošo kārtību.

 

Maksa par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā tiek iekasēta saskaņā ar 1996.gada domes lēmumu, kurā noteiktas arī tās privātpersonu un fizisko personu kategorijas, kas caurlaides var iegādāties ar atlaidēm.

 

Jūrmalā ir valdības noteikta īpaša režīma zona, kurā var iebraukt, tikai iegādājoties caurlaidi.

 

Jautājums par iebraukšanas caurlaidēm un to maksu aktualizējas katra nākamā gada pašvaldības budžeta sagatavošanas un apspriešanas laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas