Nepārsūdz lēmumu apturēt Kalvīša rezolūciju par Loskutova atstādināšanu

Rīga, 22.nov., LETA. Patlaban likumīgā spēkā stājies Administratīvās rajona tiesas novembra sākumā pieņemtais lēmums, ar kuru līdz administratīvās lietas izskatīšanai tiesā apturēta lēmuma darbība, ar kuru pēc Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) rezolūcijas no amata tika atstādināts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šefs Aleksejs Loskutovs.

Kā ziņots, Loskutovs Administratīvajā rajona tiesā apstrīdēja premjera lēmumu par viņa atstādināšanu no amata, kas izriet no Kalvīša rezolūcijas Valsts kancelejas vadītājai Guntai Veismanei un kurā teikts, ka pret Loskutovu ierosināta disciplinārlieta un līdz tās izmeklēšanas procesa beigām KNAB priekšnieks tiek atstādināts no amata pienākumu izpildes. Tiesa pieteikumu pieņēma un ierosināja administratīvo lietu.

 

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, kopā ar sūdzību tiesā par Ministru prezidenta lēmuma pamatotību Loskutovs bija lūdzis apturēt tā darbību. Tiesa 9.novembrī šo lūgumu apmierināja un līdz administratīvās lietas izskatīšanai apturēja lēmuma darbību, kas izriet no Kalvīša rezolūcijas.

 

Šo lēmumu par administratīvā akta darbības apturēšanu 10 dienu laikā bija iespējams apstrīdēt Administratīvajā apgabaltiesā, taču premjera sūdzība par to tiesā nav saņemta.

 

Pagaidām tiesa vēl nav noteikusi Loskutova pieteikuma izskatīšanas datumu. Tas tiks darīts pēc tam, kad no atbildētāja šajā lietā - Ministru prezidenta - tiks saņemti paskaidrojumi. Paskaidrojumi tiesā jāiesniedz līdz 23.novembrim.

 

LETA jau ziņoja, ka Loskutovs patlaban atsācis pildīt savus pienākumus, taču valdība izveidojusi komisiju papildu pārbaudes veikšanai, lai izvērtētu operatīvo līdzekļu izlietojumu KNAB. Tieši pārkāpumi operatīvo līdzekļu izlietojumā bija iemesls KNAB šefa atstādināšanai no amata.

 

KNAB vadītājs Loskutovs iepriekš atstādināšanu no amata vērtēja kā nepamatotu, norādot, ka tikušas pārkāptas vairākas likumdošanas normas.

 

Kā ziņots, ģenerālprokurors Jānis Maizītis uzskata, ka Loskutova pieļautie grāmatvedības pārkāpumi KNAB operatīvās darbības līdzekļu uzskaitē nebija tik būtiski un viņš nebija jāatstādina no amata.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas