Netic, ka tiesneši cīnās par principu, nevis algu

Pamatojoties uz vairāku simtu tiesnešu un prokuroru iesniegto prasību pret likumu izmaiņām, ar kurām viņi iekļauti vienotajā atalgojumu sistēmā, Satversmes tiesa (ST) pirmdien izlēmusi uzsākt lietu un spriedums varētu būt gaidāms ap gadu miju.

Kaut arī paši prasības iesniedzēji uzsvēruši, ka strīds ir nevis par algas apjomu, bet principu, jo jaunais regulējums apdraudot viņu neatkarību, pretējās nometnes pārstāvji par to ir skeptiski.

 

Saeimas Juridiskā biroja padomnieks Edgars Pastars norāda, ka ST var prasību apmierināt arī tādā veidā, lai valstij tas neko īpašu neizmaksā, bet bija skeptisks, vai tas ir tas, ko gaida tiesneši. Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis piebilst, ka valsts varētu tiesnešu atalgojumu regulēt arī savādāk nekā pašlaik, kamēr vien tas nenozīmēs algu palielināšanu.

 

Savukārt ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, jautāts, kādas ir garantijas, ka tiesa nepiespriedīs sev algu pieaugumu, ja tam nebūs reāla pamata, atbildēja: «Tikai tas, ka mūsu iekšējā pārliecība ir spriest tiesu objektīvi. Neviens likums nevienā valstī, kur darbojas konstitucionālās tiesas, nepaliek ārpus to kontroles. Kā var novērst aizdomas, es nezinu.»

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas