No 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā būs 40 santīmu

Rīga, 5.nov., LETA. No nākamā gada 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā būs 40 santīmu, savukārt pie transportlīdzekļu vadītājiem biļetes maksās par desmit santīmiem dārgāk - 50 santīmus.

Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija šodien akceptējusi pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" sagatavoto sabiedriskā transporta tarifa aprēķina projektu, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta preses sekretāre Ieva Prauliņa.

 

Tiks saglabātas visas līdzšinējās atlaides, uzsvēra Prauliņa.

 

Licencēšanas komisijai bija iesniegti divi tarifa varianti: 40 santīmi, ja valsts piešķir solīto daļējo finansējumu 6,7 miljonu latu apmērā, un 45 santīmi, ja valsts vispār nepiešķir likumā noteikto dotāciju Rīgai.

 

Komisija arī izskatīja un akceptēja piedāvāto projektu, ka pie tramvaju vadītājiem nopērkamās biļetes varētu būt par desmit santīmiem dārgākas.

 

Tarifs aprēķināts, ņemot vērā Rīgas domes Budžeta komisijas lēmumu palielināt dotāciju Rīgas satiksmei 2008.gadā un piešķirt 44,7 miljonus latu, kā arī ņemot vērā arī spēkā esošās Rīgas domes piešķirtās atlaides dažādām sabiedrības grupām.

 

Atbilstoši 2007.gada 15.jūlijā pieņemtajam Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumam nākamgad valstij būtu jāatvēl aptuveni 16 miljoni latu dotācija Rīgas sabiedriskam transportam.

 

Jau ziņots, ka kopējie sabiedriskā transporta pakalpojuma izdevumi "Rīgas satiksmei" 2008.gadā veidos vairāk nekā 100 miljonus latu. Izmaksu pieaugums energoresursiem, rezerves daļām, materiāliem, komunālajiem un citiem pakalpojumiem prognozēts atbilstoši inflācijai - 7%, kā arī plānotajam tarifa pieaugumam par siltumenerģiju, dabas gāzi un citām pozīcijām.

 

Elektroenerģijas, kas nepieciešama elektrotransporta nodrošināšanai, izmaksu pieaugums plānots 15% apmērā.

 

Tāpat 2008.gadā palielinās nepieciešamie līdzekļi darbinieku atalgojumam un nolietojuma segšanai - ritošā sastāva modernizācijai, iegādei un kapitālieguldījumiem infrastruktūras atjaunošanai, skaidroja Bērziņa.

 

"Rīgas satiksmes" 2008.gada budžeta projekts un investīciju plāni izstrādāti, ievērojot 2005.gada 13. jūlijā noslēgtajā Deleģēšanas līgumā iestrādātos pamatprincipus, kā arī lai īstenotu Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta attīstības koncepciju 2005.-2018.gadam.

 

Šogad "Rīgas satiksme" dotācijā no pašvaldības saņems 41,7 miljonus latu, bet uzņēmums 2008.gadā lūdzis piešķirt 58 miljonu latu dotāciju. Budžeta komisija nolēma, ka "Rīgas satiksmei" nākamgad piešķiramās dotācijas apmērs būtu 44,7 miljoni latu.

 

Savukārt pašvaldība atlaižu kompensēšanai sabiedriskajā transportā no valsts nākamgad varētu saņemt tikai 6,7 miljonus latu pieprasīto 16,7 miljonu latu vietā, ar kuriem pašvaldība bija rēķinājusies.

 

Galavārds par piešķiramajām dotācijām būs jāpieņem pašvaldības un Saeimas deputātiem, pieņemot 2008.gada budžetus, tomēr domes Budžeta komisija "Rīgas satiksmei" jau uzdeva apsvērt iespēju sabalansēt ieņēmumus un izdevumus.

 

""Rīgas satiksme" veiks aprēķinus, balstoties uz prognozētajiem ieņēmumiem, - tātad Rīgas domes dotācijas 44,7 miljoniem latu, kompensācijas no valsts budžeta līdzekļiem 6,7 miljonu latu apmērā un ieņēmumiem no pārdotajām biļetēm 39,8 miljonu latu apmērā. Ne ātrāk kā pēc tam, kad aprēķini būs veikti, būs iespējams pateikt, kā konkrētās ieņēmumu pozīcijas ietekmē tarifu," aģentūrai LETA iepriekš sacīja Bērziņa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas