No amata atstādina KNAB vadītāju Loskutovu

Rīga, 24.sept., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) pirmdien uz izmeklēšanas laiku no amata atstādinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Alekseju Loskutovu.

Valsts kontroles (VK) revīzijā par KNAB darbu 2006.gadā konstatēti ilgstoši pārkāpumi operatīvajai darbībai paredzēto līdzekļu uzskaitē un izlietošanā.

 

Premjers, kura pārraudzībā atrodas KNAB, pret Loskutovu ierosinājis disciplinārlietu, un līdz izmeklēšanas beigām viņš atstādināts no amata.

 

Detalizētākas ziņas par pārkāpumu būtību netiek sniegtas, jo operatīvo līdzekļu izlietojums ir slepena informācija. Pēc Kalvīša teiktā, šādi pārkāpumi KNAB bijuši vairāku gadu garumā. Netiek arī atklāts, par kopumā cik lieliem finanšu līdzekļiem ir konstatētās nelikumības.

 

Pagājušajā nedēļā šis jautājums izskatīts Valsts prezidenta vadītās Nacionālās drošības padomes sēdē, un otrdien, 25.septembrī, par to lems arī valdībā.

Kalvītis uzsvēra, ka KNAB ir paraugiestāde un tās vadītājs ir atbildīgs par caurskatāmu finanšu izlietojumu. KNAB ir jārāda priekšzīme pārējām valsts iestādēm, un visa atbildība par pārkāpumiem esot jāuzņemas KNAB vadītājam.

 

Valsts kontroliere Ingūna Sudraba žurnālistiem apstiprināja, ka veikta operatīvo līdzekļu izlietojuma pārbaude vairākās valsts iestādēs, un par pārbaužu rezultātiem, kuri ir slepeni, VK informējusi iestāžu vadītājus un pāraugošās institūcijas.

 

Revīzija tika beigta maija beigās, un par KNAB pārbaudes rezultātiem Sudraba premjeru esot informējusi jau jūnijā.

 

Sudraba, pamatojoties uz slepenību, neatklāja, vai līdzīgi pārkāpumi tikuši konstatēti arī citās tiesībsargājošajās iestādēs.

 

Loskutovs aģentūrai LETA pauda pārsteigumu par premjera lēmumu. Loskutovs līdz šim oficiāli neesot informēts par atstādināšanu, kā arī par to, kāpēc pieņemts šāds lēmums.

 

"Tas man bija tikpat liels pārsteigums, kā daudziem citiem, jo es par šādu faktu uzzināju tikai no žurnālistu jautājumiem. Turklāt iemesls, kāpēc esmu atstādināts, man absolūti nav saprotams," sacīja Loskutovs.

KNAB priekšnieks atzina, ka viņa amats ir "pastāvīgi saistīts ar bažām", jo daudzi ir neapmierināti ar biroja darbību, un "jebkuru mirkli vairāk vai mazāk jābūt gatavam uz šādiem pavērsieniem".

 

Patiesais atstādināšanas iemesls varētu būt saistīts "ar pietiekami efektīvu darbu korupcijas apkarošanā", norādīja Loskutovs.

 

"Līdz šim ne reizi neesam saņēmuši nopietnus pārmetumus par KNAB darbu, ir bijuši tikai ieteikumi par mūsu sistēmas pilnveidošanu," piebilda Loskutovs.

 

Kā ziņots, Saeima 1962.gadā dzimušo Loskutovu par KNAB priekšnieku iecēla 2004.gada maijā uz pieciem gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas