No grāmatas \"Tiesāšanās kā ķēķis\" lasīšanas internetā kaķu un suņu patversmei saziedoti Ls 649

Rīga, 3.sept., LETA. No Jāņa Brūkleņa grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" lasīšanas un lejuplādēšanas interneta portālā "Apollo" kaķu un suņu patversmei saziedoti 649,46 lati, aģentūru LETA informēja grāmatas izdevēja SIA "Baltic Screen" valdes loceklis Lato Lapsa.

Kopš 28.augusta trīs mēnešus interneta portālā "Apollo" lasīšanai un lejuplādēšanai pieejams grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" pilns teksts. Maksa par lejuplādēšanu vai iespēju grāmatu lasīt portālā ir 0,95 lati.

 

Visus līdzekļus, kas tiks iegūti no šīs maksas, grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" izdevējs sola nodot jaunās suņu un kaķu patversmes "Labās mājas" būvniecības vajadzībām. Lai nodrošinātu naudas nodošanas pilnīgu pārskatāmību, portāls "Apollo" publiski paziņos par tām summām, kas tiks pārskaitītas SIA "Baltic Screen". Savukārt "Baltic Screen" sola nodrošināt jebkuram medijam vai citam interesentam pieeju maksājumu dokumentiem, kas apliecinās visu šo summu pārskaitīšanu "Labo māju" vajadzībām.

 

Lēmums par grāmatas teksta izvietošanu lejuplādēšanai internetā esot pieņemts pēc tam, kad grāmatas 4000 eksemplāru tirāža ļoti ātri tika izpirkta, bet pieprasījums pēc tās, spriežot pēc grāmattirgotāju atsauksmēm, joprojām ir liels.

 

Saistībā ar to, ka grāmata "Tiesāšanās kā ķēķis" nav komerciāls projekts un nav domāts peļņas gūšanai, grāmatas papildtirāža netiks drukāta, paskaidroja Lapsa.

 

Grāmatas 4000 eksemplāru izdošanas izmaksas ir bijušas 6407,40 lati. Prognozējams, ka pēc visu pārdošanā iegūto līdzekļu saņemšanas šīs izmaksas tiks pilnībā segtas.

 

Vienas grāmatas ieteicamā pārdošanas cena bija 3,20 lati. Pašlaik SIA "Baltic Screen" no grāmattirgotājiem par grāmatas pārdošanu ir saņēmusi aptuveni 5300 latus. Ja pēc visu maksājumu saņemšanas izrādīsies, ka grāmatas izdošana ir devusi kādu peļņu, tā tiks nodota suņu un kaķu patversmes celtniecības vajadzībām, solīja Lapsa.

 

Arī ar visiem šiem maksājumu dokumentiem - tipogrāfijas rēķiniem, līgumiem, maksājumu kvītīm, pavadzīmēm - varēs iepazīties ikviens medijs. Šie dokumenti tiks izvietoti grāmatas mājaslapā www.neliesi.lv.

 

LETA jau ziņoja, ka, iespējams, tikušas noklausītas advokāta Andra Grūtupa biroja stacionāro tālruņu sarunas laika posmā no 1998. līdz 2000.gadam un, iespējams, ka tieši šo sarunu pārveidoti atšifrējumi publicēti grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis".

 

Ja sarunu atšifrējumi ir autentiski, proti, ja šādas sarunas tiešām ir notikušas, tās rada aizdomas par iespējamām koruptīvām saitēm, nelikumīgu un neētisku rīcību tieslietu un iekšlietu sistēmā, arī visaugstākajā līmenī.

 

Grāmatas varoņi advokāti ar tiesnešiem un tiesu vadītājiem risina dažāda rakstura sarunas, biežāk gan apņemoties runāt "ne pa telefonu", kā arī saskaņojot laikus, kad var ierasties "papļāpāt", "uz kafiju" vai, visērtāk, tiesneša kabinetā izlasīt lietu, kamēr pats tiesnesis būs tiesas zālē.

 

Grāmatā publicētie sarunu atšifrējumi varētu radīt aizdomas par "pareizo" tiesnešu sarunāšanu konkrētām civillietām, "pareizu" spriedumu gatavošanu - pat tādu, kurus tiesnesim nodiktē advokāts, tiesvedības taktikas saskaņošanu starp tiesnešiem un advokātiem, nelikumīgu prokuroru un policistu rīcību u.c.

 

Grāmatu "Tiesāšanās kā ķēķis. Advokāta Gūtupa "sakārtošanas" receptes" izdevusi SIA "Baltic Screen", tās autors ir kāds Jānis Brūklenis, bet priekšvārdu sarakstījis Lapsa.

 

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudīt Lapsas iesniegumu un tam pievienotos visai apjomīgos materiālus, kuros, iespējams, ir noklausītu Grūtupa biroja telefonsarunu atšifrējumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas