Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No vasaras vidus Saeimas apsardzi pārņems Valsts policija un Drošības policija

Rīga, 17.febr., LETA. No šā gada 1.jūlija Valsts policija (VP) un Drošības policija (DP) pārņems Saeimas, tās objektu, kā arī Saeimas priekšsēdētāja apsardzi, aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

Šāds lēmums esot izdiskutēts un atbalstīts arī Nacionālajā drošības padomē. Tiem Militārās policijas karavīriem, kuri patlaban apsargā parlamentu, būšot iespēja pāriet darbā uz VP un DP un turpināt pildīt pienākumus.  

Patlaban Saeimas un tās objektu apsardzi nodrošina Militārā policija, kas ir Nacionālo bruņoto spēku struktūrvienība.

 

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts aģentūrai LETA apliecināja, ka šādas sarunas par Militārās policijas aiziešanu no Saeimas apsardzes ir notikušas, un šī iniciatīva nākusi tieši no Saeimas puses. Abu iesaistīto ministru tikšanās laikā ar Saeimas priekšsēdētāju panākta vienošanās par to, ka Saeimas apsardze pāriet Iekšlietu ministrijas atbildībā.

 

Patlaban vēl tiekot strādāts pie niansēm, kā tas viss varētu notikt, jo ir jāsagatavo arī attiecīgi grozījumi likumdošanā, no Militārās policijas funkcijām izslēdzot Saeimas un tās objektu apsardzi.

 

Sārts zināja stāstīt, ka Militārajā policijā nav daudz karavīru, kuri būtu gatavi pāriet uz jauno struktūru. Visticamāk, daļa no Militārās policijas karavīriem, kuri tagad apsargā parlamentu un tā ēkas,

atvaļināsies, lai gan tiks meklētas arī iespējas viņiem piedāvāt darbu citur bruņotajos spēkos.

 

Tikmēr VP jau sākusi meklēt darbiniekus. Kā liecina ievietotais paziņojums VP mājaslapā, "saskaņā ar valdības lēmumu par Valsts policijas apsargājamo objektu saraksta paplašināšanu Valsts policija līdz 2010.gada 15.martam organizē kandidātu atlasi pieņemšanai dienestā un nosūtīšanai uz speciālo apmācības kursu".

 

VP Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa aģentūrai LETA apliecināja, ka saistībā ar Saeimas un tās objektu apsardzes pārņemšanu VP Objektu apsardzes pārvaldē ir izveidojušās vakantas štata vietas, tādēļ arī tiek meklēti jauni darbinieki. Viņi vairāku mēnešu garumā tiks apmācīti VP koledžā, taču tas gan nenozīmē, ka tieši jaunie darbinieki apsargās parlamentu.

Pagaidām gan ir pieņemts tikai politisks lēmums par Saeimas apsardzes nodošanu VP rokās, par to vēl būs jālemj valdībai, un gala lēmums jāpieņem parlamentam.

 

Personai, kura vēlas kandidēt uz vakantajām darba vietām VP, jāatbilst "Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā" noteiktajām obligātām prasībām.

 

Pretendentam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 40 gadiem, vismaz ar vidējo izglītību, valsts valodas zināšanām jāatbilst augstākajam līmenim (C1). Fiziskajai sagatavotībai, veselības stāvoklim un psiholoģiskajām īpašībām jāatbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām.

 

Šīs personas nedrīkst būt sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu (neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas), nedrīkst būt notiesātas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda, nedrīkst būt sauktas pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata, nedrīkst būt atzītas par rīcībnespējīgām likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kandidāti, kuri izturēs pārbaudi, tiks pieņemti dienestā VP koledžas kadeta amatā ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem speciālās apmācības programmas apgūšanai.

 

Trīs mēnešu apmācības programmu plānots sākt 1.aprīlī. Mācību process tiks organizēts pēc klātienes apmācības principa, un mācību laikā amatpersona saņems valstī noteikto minimālo mēnešalgu, kā arī uzturdevas kompensāciju 50 latu apmērā.

 

Ja kadeti tiks atskaitīti no VP koledžas nesekmības dēļ, disciplīnas pārkāpumu dēļ vai pēc pašas vēlēšanās, viņiem pilnā apmērā būs jāatmaksā VP koledžai faktiskos mācību izdevumus.

 

Programmu sekmīgi absolvējušie kadeti tiks pārcelti dienesta pienākumu izpildei uz VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Objektu apsardzes pārvaldi un iecelti kārtībnieka amatos. Dienesta pienākumu izpilde - Rīgas reģiona teritorija.

 

Personai, kura vēlas pieteikties, līdz 2010.gada 15.martam jāvēršas VP Personāla vadības birojā pa tālruņiem 67 219 938 vai 67 219 824, lai precizētu dokumentu iesniegšanas vietu un laiku.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas