Nodibina jaunu partiju - "Pilsonisko savienību"

Rīga, 26.apr., LETA. Šodien visiem 216 kongresa delegātiem balsojot par, Limbažos tika nodibināta jauna politiskā partija - "Pilsoniskā savienība" (PS) , kuras izveidi iniciēja Saeimas deputāte Sandra Kalniete un Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

aunās partijas pamatvērtības būs nacionāla valsts un ilgtspējīga un līdzsvarota attīstība. Partija cer panākt, ka ap 2020.gadu vidēji ģimenē būs divi bērni un tajās valdīs noturīgas attiecības. Tā solās būt patriotiska un novados sakņota partija, kas balstīsies uz Rietumu demokrātijas vērtībām, un īstenot sociāli atbildīgu politiku.

Kopsapulcē ar biedru vairākuma balsojumu tika nolemts jaunveidojamo partiju saukt par PS, lai arī delegāte Maija Sinka aicināja partiju dēvēt par "Pilsonisko apvienību", jo saīsinājumu PS, Sinkas skatījumā, varot "dažādi locīt", turklāt ne vienmēr tajos labākajos variantos.

Partijas kongresā šodien tika pieņemti jaunās politiskās organizācijas statūti un programma, kas iezīmē tās svarīgākos politiskos mērķus, uzdevumus un piedāvā arī risinājumus atsevišķiem jautājumiem.

PS uzskata, ka Valsts prezidents būtu jāvēl tautai un būtu jādomā par prezidenta pilnvaru saprātīgu paplašināšanu, tomēr saglabājot Latvijā parlamentāru valsts iekārtu. Jaunā partija iestājas arī par iespēju došanu iedzīvotājiem iniciēt parlamenta atlaišanu.

"Pilsoniskā savienība" atbalsta politisko partiju līdzfinansēšanu no valsts budžeta, kā arī aicina partijas nodrošināt valsts un pašvaldību iestāžu depolitizāciju. Partija rosina izveidot jaunu Tieslietu padomi, kura nodarbotos ar tiesu varas budžeta pieprasījuma veidošanu un administrēšanu.

Nodokļu jomā PS mudina veikt reformas ienākumu nodokļa iekasēšanā, tostarp paredzot "ģimenēm draudzīgas atlaides". PS skatījumā, nodokļu slogs tuvākajos gados ir jāpārnes no iedzīvotāju ienākumiem uz patēriņu, tostarp vēršoties arī pret darījumiem ar nekustamo īpašumu.

Šodien pieņemtie partijas statūti paredz, ka jauniem biedriem nebūs jāmaksā iestāšanās maksas, bet biedra nauda būs 2% no partijas biedra ikmēneša ienākumiem.

Kristovskis debatēs sacīja, ka partijas dibināšana ir atbilde tam, kas notiek valstī. "Varas partijas nav spējušas sagatavot Latviju 21.gadsimta izaicinājumiem. Vara ir kļuvusi liekulīga," izteicās politiķis.

Saeimas deputāte Ina Druviete savukārt pauda viedokli, ka partija dibinātāji ir pulcējušies, lai rastu risinājumu, kā stiprināt Latviju kā valsti, bet bijušais deputāts Juris Vidiņš sacīja, ka grib ticēt partijas dibinātājiem, kuru vidū ir arī viņš pats: "Un es ceru, ka viņi nepievils. Bet, ja pievils, neko darīt, meklēsim citus!"

Debatēs uzstājās arī dziesminiece Ieva Akurātere, kura aicināja pievērsties zaļās enerģijas jautājumiem un meklēt iespējas arvien vairāk Latvijā izmantot atjaunojamos energoresursus.

Savukārt Saldus mērs Didzis Konoševskis, kurš arī ir partijas dibinātāju rindās, aicināja jauno partiju attīstīt reģionus, paužot viedokli, ka Rīgai jau kļūst par smagu tas, ka viss notiek galvaspilsētā.

Partijas dibināšanā piedalījās arī ievērojamais Atmodas laika politiķis Romualds Ražuks. Tāpat PS darbosies bijušās Saeimas deputātes Aijas Počas dēls Linards un pašlaik joprojām Saeimā strādājošās Annas Seiles dēls Guntars.

Jau ziņots, ka pirms dažiem mēnešiem Kalniete atstāja partiju "Jaunais laiks" (JL), bet Kristovskis - apvienību "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un paziņoja par vēlmi dibināt jaunu nacionāli patriotisku partiju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas