Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodibināta biedrība, kas cīnīsies pafr valsts atbalstu kultūrai

Vakar nodibināta biedrība "Laiks kultūrai", kurā uz profesionālo interešu pamata apvienojās nacionālas
nozīmes kultūras institūciju vadītāji, kā arī nozares pārstāvji.

Biedrības valdē ievēlēti Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras direktors Juris Karlsons, Nacionālā muzeja direktore Māra Lāce, Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Valmieras teātra direktore Evita Sniedze, Kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe, Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Operas direktors Andrejs Žagars.

 

Biedrības mērķis ir panākt, ka kultūra tiek definēta par vienu no valsts attīstības prioritātēm. Šā mērķa īstenošanai biedrība izvirzījusi uzdevumu panākt, ka kultūras nozari respektē, pieņemot lēmumus par valsts attīstību. Kā sacīja Ojārs Rubenis, biedrība nebūšot nekāds bekvokāls vai Kultūras ministrijas iekškabata. Tā vēlas kļūt par valdības sociālo partneri, un, kā sacīja Imants Lancmanis, tai varētu būt arī otrs nosaukums - kulturālās pretošanās kustība. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas