Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodokļu paaugstināšana nav attaisnojusies

Kaut gan šogad tika paaugstināta iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme un reizē samazināts neapliekamais minimums, ar nodokli aplikti ienākumi no kapitāla, dividendēm un procentu maksājumiem, ieviests dienesta automašīnu nodoklis, paaugstināts akcīzes nodoklis, šā gada pirmajā ceturksnī nodokļos iekasēts par
piektdaļu mazāk nekā pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos.

mazāk nekā pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos. Pirmajos trīs gada mēnešos
nodokļos iekasēti 850 miljoni latu, kas ir par 19,3 procentiem mazāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

 

Finanšu ministrija (FM) gan norāda, nodokļu ieņēmumi salīdzinot ar plānoto, ir pārpildīti
par 4,9 procentiem. Galvenokārt nodokļu ieņēmumu plāna izpildi veicinājuši pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi. Tie pārsnieguši plānoto pat par 20,4 procentiem. Tai pašā laikā, salīdzinot ar pagājušo gadu, PVN ieņēmumi sarukuši par 9,5 procentiem. Arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi 2010. gada pirmajā ceturksnī bija par 11,4% mazāki nekā pērn tādā paša laikā un par 4,5% atpalika arī no plānotā.

 

FM skaidro, ka arvien vairāk iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju izmanto likumdošanā paredzētās iespējas saņemt atpakaļ nomaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas