Notiks konference \"Labāka Eiropa cilvēkiem ar īpašām vajadzībām\"

Rīga, 31.jūl., LETA. Šodien Jūrmalā, Sociālās integrācijas centrā, notiks konference "Labāka Eiropa cilvēkiem ar īpašām vajadzībām", aģentūru LETA informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Vimba.

Konferences pirmajā daļā uzstāsies kvalificēti speciālisti nodarbinātības, sociālā atbalsta un integrācijas jomās, kas iepazīstinās klātesošos ar materiāliem un produktiem, kuri domāti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti, nodrošinātu efektīvāku sociālo aizsardzību un veicinātu iekļaušanos pārējā sabiedrībā.

Prezentējamie materiāli ir sešu dažādu Leonardo da Vinči programmā iepriekš īstenotu inovācijas projektu rezultāti - "Lietpratīga aprūpe - ģimenes aprūpes cilvēkiem, kas slimo ar multiplo sklerozi, profesionalizēšana", "Kā mācīties tīklā", "Netraucēta pieeja mobilitātei cilvēkiem ar īpašām vajadzībām", "Iespēja, nevis nespēja nodarbinātībā", "Sociālo aģentūru sagatavošana nākotnei" un "Neformālās kompetences un to validācija".

Konferences otrajā daļā plānots darbs grupās, kurās dalībnieki diskusiju veidā analizēs prezentēto inovāciju projektu rezultātus no potenciālo lietotāju un pakalpojumu attīstītāju skatu punkta.

Sanāksme notiek Leonardo da Vinči projekta "Labāka Eiropa cilvēkiem ar speciālām vajadzībām: Ceļvedis Leonardo da Vinči projektu rezultātu izmantotājiem" laikā.

Projektu īsteno septiņas organizācijas no četrām Eiropas valstīm. Analoģiskas nacionālā mēroga konferences notiks arī pārējo projekta dalībnieku valstīs, proti, Spānijā, Austrijā un Vācijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas