Notiks studentu un skolu jaunatnes konference "Zenta Mauriņa un mūsdienas"

Konferenci vadīs profesore Ausma Cimdiņa. Turpmāk deviņi skolēni un pieci studenti ar sagatavotajiem referātiem uzstāsies trīs sekcijās, analizējot Z.Mauriņu kā latvieti un eiropieti, viņas literāro procesu, viņas personības satvaru un rezonansi.

 

Gulbenes 2.vidusskolas skolnieks Artūrs Rikveilis uzstāsies par tēmu "Z.Mauriņa - eiropiete, pasaules cilvēku tiesību aizstāve".

 

Rīgas 40.vidusskolas skolniece Angelina Maksimova vēstīs par Z.Mauriņu trimdā - latvieti un eiropieti.

 

Ādažu Valdorfa skolas skolniece Elena Rubina runās par Z.Mauriņu un valdorfpedagoģiju.

 

Ieva Andrejauska no Mazsalacas vidusskolas vēstīs par Z.Mauriņu un viņas domubiedriem Raini un Annu Brigaderi.

 

Aleksandra Tkačova no Rīgas 40.vidusskolas stastīs par Z.Mauriņu un krievu literatūras korefeju Fjodoru Dostojevski.

 

Karīna Vanadziņa no Rīgas valsts 1.ģimnāzijas runās par Z.Mauriņas kā radošas personības dzīves pozīcijām.

 

Āgenskalna valsts ģimnāzijas skolnieks Kristians Krievāns pētījis Z.Mauriņas dzimtas saknes un personības vaibstus.

 

Vizbulīte Rudzone no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas stāstīs par Z.Mauriņu kā sirdssievieti, sirdseiropieti un sirdscilvēku.

 

Latvijas Lauksaimniecības Universitātes studentes Lienes Tīrumas referāta tēma būs "Trimda: ieguvumi un zaudējumi Z.Mauriņas un Konstantīna Raudives korespodencē".

 

Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes students Pauls Daija uzstāsies par tēmu "Z.Mauriņa un Johans Volfgangs Gēte". Šis pašas augstskolas Moderno valodu fakultātes studente Agnese Ziemele vēstīs par cilvēkbūtnes veidojošajiem faktoriem Z.Mauriņas daiļradē.

 

Latvijas Universitātes Sociālo zinību fakultātes studente Dagne Graudiņa stāstīs par Z.Mauriņu un Kārli Skalbi. Šis pašas augstskolas Sociālo zinību fakultātes students Jānis Krēķis uzstāsies par tēmu "Frīdrihs Nīče un Martins Haidegers - Z.Mauriņas uzskatu tapšanas ceļabiedri".

 

Sekciju darbā piedalīsies zinātnieki - A.Cimdiņa, Edgars Mucenieks un Skaidrīte Lasmane. Paredzētas arī debates. Konference ir viens no pasākumiem, kas Latvijā notiek, atzīmējot Romas līguma 50.gadadienu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas