Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novembrī Latvijas rūpniecības apjoms audzis par 8,7%

Rīga, 4.janv., NOZARE.LV. Pagājušā gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 8,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kopumā novembrī rūpniecības produkcijas izlaide faktiskajās cenās bija 305,2 miljoni latu.  

Apstrādes rūpniecībā produkcijas apjoms palielinājās par 11,6%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 12,9% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,8%.

 

Lielākie pieaugumi bija elektrisko iekārtu ražošanā - par 23,7%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un ritošā sastāva ražošanā) - par 23,6%, apģērbu ražošanā - par 22,5%. Savukārt lielākie ražošanas apjoma samazinājumi bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā - par 26,8%, automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 20,2%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā - par 8,7%.

 

2009.gada novembrī, salīdzinot ar 2008.gada novembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 2,4%. Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 9,1%, apstrādes rūpniecībā - par 2,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,8%.

 

Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides samazinājums bija automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 53%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un ritošā sastāva ražošanā) - par 47,9%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā - par 43,9%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 41%.

 

Savukārt pieaugums bija metālu ražošanā - par 49,8%, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles - par 41%, elektrisko iekārtu ražošanā - par 8,6%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā - par 3,6%.

 

Kā ziņots, trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieaugusi par 0,5%.

 

Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 6,2%, apstrādes rūpniecībā - par 0,9%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija kritums par 2,6%.

 

Bet trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem samazinājās par 15%, apstrādes rūpniecībā - par 15,5%, elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 14,9%.

Savukārt pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 1,8%.

Rūpniecības produkcijas izlaide 2009.gada janvārī-septembrī, salīdzinot ar 200

8.gada atbilstošo periodu, samazinājās par 18,8%.

 

Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 20,5%, elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 11,9%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē apjomi pieauga par 0,9%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas