Noziegumu skaits rajonā pamazām samazinās

Apkopojot pirmā pusgada datus, Gulbenes rajonam starp lauku rajoniem noziegumu atklāšanā ir ceturtais labākais rezultāts. Gulbenes rajona policijas pārvaldei sešos mēnešos ir izdevies atklāt 51,93 procentus noziegumu.

 

Gulbenes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Dzintars Čerbakovs informē, ka pēdējos gados noziegumu skaitam ir tendence samazināties, arī visā Vidzemes reģionā pamazām samazinās noziegumu skaits. "Šogad ir uzsākts 181 kriminālprocess, pērn šajā pašā laikā - 278 kriminālprocesi, savukārt kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai līdzīgi kā pērn ir nodoti apmēram 100 kriminālprocesi. Uzskatu, ka esam strādājuši daudz labāk un intensīvāk nekā pērn. Noziedzīgo nodarījumu skaits samazinās, pateicoties preventīvajam darbam un administratīvajai praksei (pirmajā pusgadā ir sastādīti 559 administratīvie pārkāpumu protokoli dažādās jomās, neskaitot ceļu policijas sastādītos protokolus). Diemžēl palielinājies ir noziegumu skaits ceļu satiksmē, arī noziedzīgu nodarījumu skaits, kas saistās ar uzturlīdzekļu nemaksāšanu, savukārt samazinājušies sevišķi smagie noziegumi, arī zādzības no dzīvokļiem. Diemžēl joprojām vēl nav atklāta viena slepkavība, taču ceru, ka to drīzumā izdosies atklāt," saka Dz.Čerbakovs.

Pārvaldes priekšnieks atklāj, ka šogad ir uzsākti arī vairāki kriminālprocesi, kas saistīti ar nodarījumiem par narkotiku apriti.

"Ir arī sastādīti vairāki administratīvie protokoli par narkotiku lietošanu un transportlīdzekļu vadīšanu narkotisko un apreibinošo vielu ietekmē. Mums ir arī informācija, kurās vietās narkotiskās vielas tiek izplatītas. Kriminālpolicija strādā pie šīs informācijas un mēģina aizturēt personas, kas saistītas ar narkotiku izplatīšanu. Policijas darbinieki būtu arī pateicīgi cilvēkiem, kas sniegtu informāciju par šādiem gadījumiem. Mēs ņemam vērā cilvēka vēlēšanos palikt anonīmam, bet arī anonīmu informāciju noteikti pārbaudām," vērtē Dz.Čerbakovs.

 

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas