Olaines ķīmiskajā rūpnīcā "Biolars" izcēlies plašs ugunsgrēks

Rīga, 11.marts., LETA. Olaines ķīmiskajā rūpnīcā "Biolars" aizvadītajā naktī izcēlies plašs ugunsgrēks, kurā cietuši pieci cilvēki, no tiem četri ugunsdzēsēji, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ugunsgrēks izcēlies neilgi pēc pusnakts un degušas trīsstāvu ražošanas ēkas telpas 3000 kvadrātmetru platībā. Kā viens no iespējamajiem ugunsgrēka iemesliem tiek minēta kļūme tehnoloģiskajā procesā. Ugunsgrēkā cieta 41 gadu veca uzņēmuma darbiniece, kura guvusi plašus apdegumus un nogādāta slimnīcā, kā arī četri ugunsdzēsēji, kuri saelpojušies degšanas produktus.

 

Ugunsgrēks lokalizēts tikai šorīt plkst.6.33, bet dzēšanas un uzraudzības darbi turpināšoties vēl krietnu laiku.

 

Notikuma vietā dežūrē arī pārstāvji no pašvaldības, Valsts vides dienesta (VVD), policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības.

 

VVD pārstāvji pagaidām nav konstatējuši iespējamus apdraudējumus videi, jo tuvumā nav tekošu ūdeņu.

 

SIA "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" ir viena no lielākajiem ķīmijas uzņēmumiem Baltijā. Uzņēmums ražo dažādus smalkās organiskās sintēzes ķīmiskos produktus, laku un krāsu materiālu pusproduktus, gatavos laku un krāsu materiālus, auto un sadzīves ķīmiju un metāla taru.

 

Uzņēmuma apgrozījums 2011.gadā bija 11,8 miljoni latu, peļņa - 331 022 lati, liecina "firmas.lv" informācija. Dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. "Biolars" īpašnieki ir Daņilko ģimene, kontrolpakete jeb 78,50% daļu pieder valdes priekšsēdētājam Jurijam Daņilko.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas