Otrdien ārkārtas sēdē lems par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam Kalvītim

Rīga, 22.okt., LETA. Saeimas Prezidijs nolēmis sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi otrdien, 23.oktobrī, plkst.9, lai lemtu par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim (TP), aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Kā LETA jau ziņoja, prasību sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi par neuzticības izteikšanu premjera Kalvīša (TP) valdībai ierosināja partijas "Jaunais laiks" (JL), "Saskaņas centra" un "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" deputāti.

 

JL parlamentā ir 18 deputāti, "Saskaņas centram" - 17, bet "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" - seši, kopā - 41 balss. Patlaban parlamentā aktīvi darbojas 98 deputāti - Juris Boldāns apsūdzēts 9.Saeimas vēlēšanu biļetenu viltošanā Balvu rajona Kubulu pagastā, bet slimības dēļ deputāta pienākumus patlaban nevar veikt Leopolds Ozoliņš (ZZS).

 

JL uzskata, ka Kalvīša turpmākā atrašanās amatā apdraud Latvijas kā demokrātiskas valsts turpmāku pastāvēšanu, partijas nostāju aģentūrai LETA iepriekš pauda JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

 

"Valdības lēmums rosināt atbrīvot no amata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju Alekseju Loskutuvu rada nopietnas bažas par Latviju kā demokrātisku valsti," sacīja Zaķis.

 

Premjera pārstāvētās Tautas partijas Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis aģentūrai LETA norādīja, ka prasīt valdības demisiju ir opozīcijas pienākums un tiesības. "Ar katru reizi, prasot valdības demisiju, tā tikai tiek stiprināta," teica Kučinskis.

 

JL sagatavotais priekšlikums ir pirmais 9.Saeimas darbības laikā, kad tiek prasīta valdības demisija.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas