Pabriks: Esošā valdība sevi ir izsmēlusi

Rīga, 19.okt., LETA. No sabiedrības uzticības viedokļa esošā valdība ir sevi izsmēlusi, šodien intervijā Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP), kurš nolēmis atkāpties no amata.a amatā arī otrajā Kalvīša valdībā.

Pabriks apliecināja, ka tuvākajā laikā tiks sagatavots oficiāls demisijas dokuments un tas tiks iesniegts premjeram Aigaram Kalvītim (TP). Ministrs arī atcēlis pirmdien, 22.oktobrī, paredzēto ārvalstu vizīti.

Lēmums par demisiju pieņemts nesen, tāpēc Pabriks pagaidām nezina, kāda ir juridiskā situācija gadījumā, ja premjers viņa atlūgumu nepieņem. Pabriks arī vēlas tikties ar premjeru, lai pārrunātu izveidojušos politisko situāciju valstī un dzirdētu Kalvīša argumentus.

Pabriks atzina, ka saskāries arī ar partijas biedru neticību, tāpēc bijis grūti strādāt. Viņš arī neatbalsta stilu, kādā no Tautas partijas (TP) tika izslēgts reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs, tāpēc viņš vienīgais balsojis pret šo lēmumu.

Pabriks uzsvēra, ka neizstājamu cilvēku nav un viņa sāktie ārpolitikas darbi turpināsies.

Ministrs pagaidām arī nesniedza skaidru atbildi, vai viņš varētu izstādies no TP.

Tāpat Pabriks arī neizslēdza iespēju, ka pie cita premjera un jaunā valdībā viņš varētu atgriezties ārlietu ministra amatā. Tas gan notiktu tikai tādā gadījumā, ja viņam būs pārliecība, ka viņu ņems vērā un savos lēmumos viņš būs neatkarīgs.

Savu pozīciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Alekseja Loskutova jautājumā Pabriks skaidroja ar to, ka politiķim ir jāspēj reaģēt uz sabiedrībā notiekošo un mainīgajām situācijām. Arī ģenerālprokurora atzinums liecinot, ka vadība neesot pieņēmusi pareizu lēmumu. Jau ziņots, ka Pabriks izteicis aicinājumu premjeram un valdības locekļiem pārskatīt jautājumu par Loskutova atbrīvošanu no amata.

Pēc aģentūras LETA aptaujāto ekspertu domām, Pabriks ir devis nozīmīgu ieguldījumu Latvijas ārpolitikas attīstībā un viņa iespējamā demisija būtu uzskatāma par nozīmīgu zaudējumu.

Kā ziņots, 2004.gada jūlijā Pabriks kļuva par ārlietu ministru Induļa Emša (ZZS) valdībā, 2004.gada decembrī kļuva par ārlietu ministru Kalvīša valdībā. Pagājušā gada novembrī Saeima Pabriku apstiprināja ārlietu ministra amatā arī otrajā Kalvīša valdībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas