Paplašinās TP premjera amata kandidātu loks

Rīga, 1.nov., LETA. Tautas partijas (TP) kuluāros tiek minēti arvien vairāk nākamo premjera amata kandidātu vārdi, taču TP pagaidām oficiāli nenosauc nevienu no tiem, jo vēlas uzklausīt Kalvīša vērtējumu par iespēju strādāt tālāk.

Pēc budžeta pieņemšanas Kalvītim būs jāskaidro sava nostāja par tālāko darbu un jāizsaka savs piedāvājums, aģentūrai LETA atzina TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

 

 

Tikmēr TP kuluāros arvien vairāk tiek runāts, ka Kalvītis drīzumā no amata atkāpsies.

 

 

TP premjera amatam nav oficiāli apspriesta neviena kandidatūra, taču tiek minēti vairāki uzvārdi.

 

 

Kāds TP valdes loceklis aģentūrai LETA norādīja, ka nākamajam premjeram jābūt ar pieredzi saimniecisku jautājumu risināšanai un tāds ir Rīgas domnieks Edmunds Krastiņš un finanšu ministrs Oskars Spurdziņš.

 

 

Kandidātu vidū tiek minēts arī bijušais veselības ministrs Gundars Bērziņš, kurš joprojām ir populārs partijas biedru vidū, bet amata ieņemšanai varētu nepiekrist.

 

 

Kandidātu vidū tiek minēts arī uzņēmējs Uldis Pīlēns, kurš sākotnēji atteicies no piedāvājuma, taču, iespējams, vēl varētu pārdomāt, aģentūrai LETA norādīja kāds TP valdes loceklis.

 

 

Premjera amatam tiek minēta arī kultūras ministre Helēna Demakova, taču viņas kandidatūra varētu izsaukt iebildumus no atsevišķiem partijas biedriem. Atbildīgā amata kandidātu vidū tiek minēts Saeimas deputāts Mareks Segliņš, kurš aģentūrai LETA norādīja, ka valde nav izteikusi oficiālu piedāvājumu - kad tas notiks, tad viņš arī domās, kā rīkoties.

 

 

"Šobrīd valdība strādā un par iespējamajiem nākamās valdības kandidātiem tiek runāts iespējamības līmenī," situāciju raksturoja kāds TP valdes loceklis.

 

 

Kučinskis atzina, ka gadījumā, ja tiks veidota jauna valdība, TP runās gan ar partiju "Jaunais laiks" (JL), gan arī partiju "Saskaņas centrs" (SC), taču neformāla informācija liecina, ka, visticamāk, arī nākamo valdību veidos esošas partijas un nevienai no tām nav vēlmes strādāt ar partiju JL, bet ar SC neesot vajadzības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas