Par 10% pieaudzis valstī dzīvojošo ārzemnieku skaits

Ārzemnieku skaits, kas legāli apmetušies uz dzīvi Latvijā, pērn pieaudzis par aptuveni 10 procentiem un šobrīd ir 55 320, liecina jaunākā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.

Ja pagājušā gada sākumā valstī ar derīgām termiņuzturēšanās vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujām dzīvoja 50 173 ārzemnieki, tad šobrīd to skaits ir pieaudzis par aptuveni 10 procentiem - kopumā valstī reģistrēti 55 320 citu valstu pilsoņi.  

No visiem valstī reģistrētajiem ārvalstniekiem lielākā daļa jeb 36 638 personas ir Krievijas Federācijas pilsoņi. Latviju kā mītnes zemi izvēlējušies arī 3754 Lietuvas pilsoņi, 3198 Ukrainas pilsoņi, 2035 Baltkrievijas pilsoņi un 1174 Vācijas pavalstnieki. Interesanti, ka Latvijā legāli reģistrējušies arī iebraucēji no tādām eksotiskām zemēm kā Uganda, Gambija, Burundi, Tanzānija, Togo u.c.

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde savā mājaslapā internetā regulāri ik pusgadu ievieto aktuālāko informāciju no Iedzīvotāju reģistra datu bāzes, ļaujot visiem interesentiem piekļūt aktuālākajiem datiem par reģistrā iekļauto Latvijas iedzīvotāju skaitu, to valstisko piederību, nacionālo sastāvu, sadalījumu pašvaldībās u.c. kritērijiem.

 

Šobrīd mājaslapā sadaļā „Statistika" ikvienam interesentam bez maksas ir pieejama statistika par Iedzīvotāju reģistra datu bāzes stāvokli uz šā gada 1.janvāri, taču tāpat tiek saglabāts arī iepriekšējo publikāciju arhīvs ar ierakstiem no 2006.gada.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas