Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par atvieglotajā pensijām būs grūti vienoties

Pietiekami smaga vienošanās varētu būt par atteikšanos no atvieglotajām pensijām - lai gan tiesības tās saņemt kopumā ir nelielam skaitam pensionāru un tiek uzskatīts, ka atvieglotās pensijas ir zināma veida atlikums no
padomju laikiem, pašlaik cilvēkiem ir tiesības par darbu smagos un kaitīgos apstākļos pensijā
aiziet agrāk.

Šo Labklājības ministrijas koncepcijā par sociālās apdrošināšanas sistēmas ilgtspēju ietverto priekšlikumu kategoriski noraida sociālie partneri: cilvēki ir maksājuši lielākus nodokļus, un viņiem ir tiesības uz atviegloto pensiju.

 

Labklājības ministrija (LM) savā koncepcijā norāda: ir iedzīvotāju grupas, kurām pensionēšanās vecums ir ļoti zems, piemēram, personām, kuras strādājušas darbos ar kaitīgiem un smagiem vai sevišķi kaitīgiem un sevišķi smagiem darba apstākļiem.

 

Kā norāda LM, 2007. gadā šiem cilvēkiem, pēc Saeimas deputātu ierosinājumiem, pensionēšanās vecums vēl tika samazināts par pieciem gadiem, tas ir, personas, kuras
strādājušas kaitīgos darba apstākļos, vecuma pensiju var pieprasīt vēl piecus gadus agrāk.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas