Par grozījumiem Satversmē sestdien parakstījušies 3500 cilvēki

Rīga, 3.nov., LETA. Šodien 3500 cilvēku parakstījušies par grozījumiem Satversmē, kas dotu tiesības tautai rosināt Saeimas atlaišanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) sabiedrisko attiecību vadītāja Sanita Lorence.

Līdz ar to kopumā savākti jau 6000 parakstu.


Iedzīvotāju paraksti šodien tika vākti trīs vietās Vecrīgā, Doma laukuma tuvumā. Kā novēroja LETA, dienas vidū parakstu vākšanas vietās bija izveidojušās gaidītāju rindas.

"Paldies visiem, kas stāvēja garumgarās rindās, lai ar savu parakstu izteiktu savu viedokli pret valdošās elites visatļautību," sacīja LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Parakstu vākšana turpināsies, līdz būs savākti visi nepieciešamie 10 000 paraksti. Otrdien, 6.novembrī, parakstu vākšana notiks slimnīcā "Gaiļezers".

Parakstīties par grozījumiem var tikai Latvijas pilsoņi, uzrādot derīgu pilsoņa pasi.

Parakstu vākšanu īsteno LBAS. Lai iesniegtu Satversmes grozījumus, ir nepieciešams apkopot vismaz 10 000 notariāli apstiprinātu parakstu. Pēc tam parakstu vākšanas process turpināsies, līdz kopā tiks savākta desmitā daļa Latvijas balsstiesīgo vēlētāju parakstu, kas nozīmē, ka referenduma ierosināšanai par Satversmes izmaiņām būtu jāsavāc gandrīz 145 000 parakstu.

Šāds Satversmes grozījumu projekts tiktu nodots Valsts prezidentam, kuram tas būs jāvirza uz balsojumu Saeimā. Ja Saeima grozījumus neapstiprinātu, būtu jārīko referendums.

"10% [no vēlētājiem] ir pietiekami nopietns cilvēku skaits, un ir jābūt tiešām objektīviem priekšnoteikumiem, lai tauta būtu gatava izteikt viedokli, parakstoties par grozījumiem Satversmē. Uzliktā latiņa ir ļoti augsta, tomēr tas ir labs veids, kā nodrošināt reālu Latvijas tautas suverēno varu atbilstoši Satversmes 2.pantam," uzskata LBAS konsultants, bijušais Satversmes tiesas vadītājs Aivars Endziņš.

Endziņš norāda, ka plānotie grozījumi Satversmē nevar negatīvi ietekmēt stabilitāti valstī, jo piedāvātais Saeimas atlaišanas ceļš ir sarežģīts un dārgs, tāpēc nav īstenojams bez ļoti būtiska iemesla un ievērojama sabiedrības atbalsta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas