Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Mērsraga patstāvību lems pēc 15.aprīļa

Vakar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija nolēma, ka aicinās Rojas novada domi rīkot iedzīvotāju publisko apspriešanu par Mērsraga atdalīšanu un pēc tam Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai būs jānodrošina likuma noteiktā dokumentu gaita caur ministriju un valdību, lai komisija 15.aprīlī varētu atgriezties pie likumprojekta par Rojas sadalīšanu.

Par likuma noteikto gaitu jau esam rakstījuši: vispirms publiskā apspriešana, tad pašvaldības domes lēmums, ministrijas izvērtējums, valdības lēmums, Saeimas komisijas un visbeidzot Saeimas balsojums.

 

Tiesa, pašvaldības domei likums neuzliek par pienākumu rīkot publisko apspriešanu. Bet reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns uzsvēra, ka likums viņam atļauj aizbraukt un novadīt domes sēdi - vajadzības gadījumā viņš publisko apspriešanu piespiedīšot veikt.

 

Lai gan sabiedriskā apspriešanā iegūtais rezultāts nav saistošs nedz domei, nedz ministrijai, valdībai un Saeimai. Galvenais publiskās apspriešanas mērķis: konstatēt situāciju.

 

E.Zalāns brīdināja, ka pārlieku plaša "durvju atvēršana" var novest pie tā, ka no novadu reformas nekas nepaliks pāri.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas