Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par parādiem informē kaimiņus

Vairāki pašvaldības namu apsaimniekotāji Rīgā publiskojuši parādnieku sarakstus, tādējādi izpelnoties Datu valsts inspekcijas (DVI) iebildumus.

Šīs rīcības iniciatori neslēpj, ka ar rezultātu ir apmierināti - beidzot iedzīvotāju parādsaistības
sākušas mazināties. Vienlaikus DVI saņēmusi daudzas sūdzības, jo parādnieki ir neizpratnē,
kāpēc šādu informāciju uzzina visi viņu kaimiņi.

 

Savukārt kaimiņi ir šokā, ieraugot, ka dažam labam iekrāts divu, trīs un pat piecu tūkstošu latu parāds. Piemēram, pašvaldības SIA Kurzemes namu apsaimniekotājs (KNA) iedzīvotāju pastkastītēs ievietojusi paziņojumus par mājas parādnieku skaitu un parādu lielumu, norādot attiecīgā dzīvokļa numuru. Kādā no Buļļu ielas daudzdzīvokļu namiem lielāka parādsaistību summa vienam dzīvoklim ir 2068,94 lati, bet
kaimiņmājā - 503,97 lati. Citi apsaimniekotāji informāciju pat ar vārdiem un uzvārdiem padarījuši
vēl publiskāku - pie ziņojumu dēļiem.

 

DVI norāda, ka publiskot šādus datus ir nepieļaujami, jo saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu tie uzskatāmi par personas datiem. Turklāt tas ir nesamērojami ar šo datu publiskošanas mērķi - parāda atgūšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas