Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Rīgas filmu fonda piedāvātajām iespējam interesi izrāda dažādu valstu kompānijas

Īsā laikā pēc Rīgas filmu fonda nodibināšanas un līdzfinansējuma konkursa izsludināšanas ārvalstu filmu uzņemšanai Rīgā jau tiek uzņemtas un vēl plānots uzņemt vairākas ārvalstu filmas, kuru kopējais finansiālais ieguldījums Rīgas ekonomiskajā apritē pārsniedz 2 500 000 latu.

Paredzēts, ka Rīgas dome konkursa uzvarētājiem atmaksās 7 - 15 procentus no ārzemju filmu uzņemšanas laikā iztērētās naudas Rīgā. Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra vadītājs Ervins Labanovskis, kura pārraudzībā ir Rīgas filmu fonda aktivitātes, uzsvēra, ka Rīgas filmu fonda mērķis pirmām kārtām ir Rīgas un visas Latvijas ekonomikas sildīšana, papildu darba vietas, finansējums kino nozarei, kā arī pilsētas un valsts atpazīstamības veicināšana.

 

Šogad no četriem izsludinātajā konkursā pieteiktajiem projektiem Rīgas filmu fonds atbalstījis trīs. Latvijā filmēšana jau beigusies japāņu veidotajam televīzijas seriālam "Mākoņi pār pakalnu" ("Cloud above the slope"), kurā tiek atspoguļoti Krievijas - Japānas kara notikumi. Vēl pašvaldība plānojusi ar līdzfinansējumu atbalstīt dāņu kompānijas "Zentropa" veidoto vēsturisko drāmu "A Royal affair" ("Karaliskā dēka") par Dānijas karaļa galma dzīvi 18.gadsimtā, kuras izpildproducents un arī scenārija līdzautors ir slavenais dāņu režisors Larss fon Trīrs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas