Parakstīts ES un Latvijas papildinātais saprašanās memorands

Rīga, 23.febr., LETA. Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro jautājumu komisārs Olli Rēns no vienas puses un Latvijas pārstāvji no otras puses ir parakstījuši ES un Latvijas papildināto saprašanās memorandu.

Papildinātā saprašanās memoranda teksts varētu būt publiski pieejams jau otrdienas laikā. "Eiropas Komisijas atbalsts memorandam ir atzinīgs novērtējums Latvijas valdībai par paveikto budžeta deficīta samazināšanā un veiktajām reformām. Tādējādi ir pozitīvi novērtēts Latvijas sasniegtais ekonomiskās krīzes pārvarēšanā un valdības politika. Savukārt mums pašiem ir jāturpina strādāt pie budžeta deficīta samazināšanas, vidējā termiņā virzoties uz sabalansēta budžeta veidošanu," uzsvērsi finanšu ministrs Einars Repše (JL).

 

Saprašanās memorands, kurā iekļautajai Latvijas pozīcijai ir saņemts arī Saeimas atbalsts, ir turpinājums Latvijas sadarbībai ar starptautiskajiem aizdevējiem. Tas paredz turpināt Latvijā stingru fiskālo politiku un veikt strukturālās reformas, lai atgrieztos uz ekonomikas izaugsmes ceļa.

 

Līdzšinējās sadarbības ietvaros Latvija no Eiropas Komisijas jau ir saņēmusi pirmās divas aizdevuma daļas - vienu miljardu eiro (700 miljonus latu) 2009.gada 25.februārī un 1,2 miljardus eiro (840 miljonus latu) 2009.gada 27.jūlijā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

 

Jau ziņots, ka Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka Latvija kārtējo aizdevuma daļu 500 miljonu eiro (350 miljonus latu) apmērā varētu saņemt jau marta vidū.

 

Kārtējais aizdevums tiks piešķirts no EK 3,1 miljarda eiro (2,18 miljardu latu) lielās kredītlīnijas Latvijai. Kad minētā aizdevuma daļa būs saņemta, tad Latvija saistībā ar 2009.gada janvārī piešķirto palīdzību maksājumu bilances stabilizācijai kopumā būs saņēmusi 2,7 miljardus eiro (1,9 miljardus latu).

 

Šulca iepriekš norādīja, ka dokumentā uzskaitītas Latvijas valdības īstenotās turpmākās reformas finanšu uzraudzībā un strukturālās reformas, lai veicinātu aktīvu nodarbinātības un sociālo politiku.

Īpaša uzmanība pievērsta arī atbalsta mehānismiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī ES struktūrfondu apguves uzlabošanai, min EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

 

LETA jau ziņoja, ka 3.februārī Briselē ES Ekonomikas un finanšu komitejas sanāksmē ES un Latvijas papildinātais saprašanās memorands tika apstiprināts.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas