Pārbaudīs autovadītāju gatavību braukšanai ziemā

Iepriekšējās ziemas sezonas četros mēnešos notikuši vairāk nekā 14 tūkstoši ceļu satiksmes negadījumu, liecina sastādīto saskaņoto paziņojumu skaits un Ceļu policijas apkopotā statistika. Biežākie avāriju iemesli, kā katru gadu, bijuši nesamērīga ātruma izvēle un pietiekamas distances neievērošana, secinājuši Drošas braukšanas Ssolas (DBS) eksperti. Lai sagatavotu autovadītājus ziemas sezonai, DBS un „Latvija Statoil" uzsāk īpašu akciju, kuras laikā ikviens interesents bez maksas varēs saņemt drošas braukšanas profesionāļu konsultācijas un uzzināt, cik morāli gatavs ir jaunajai ziemas sezonai.

Akcijā ikviens varēs iziet arī pavisam jaunu, īpašu "Vīnes testu", ar kura palīdzību sertificēti satiksmes psihologi precīzi noteiks, cik sagatavots autovadītājs ir apgrūtinātajiem braukšanas apstākļiem ziemā. Lai arī vairākās Eiropas Savienības valstīs visiem jaunajiem autovadītājiem šis tests ir jāveic obligāti, Baltijas valstīs satiksmes psiholoģijai tiek pievērsta nepietiekama uzmanība. Ar Baltijas valstīs pagaidām vienīgā pieejamā testa aparāta palīdzību tiks izmērīts autovadītāju reakcijas ātrums uz kustību un gaismu, noteikta stresa tolerance un gatavība ekstremālām situācijām. Savukārt DBS instruktori sniegs padomus ne tikai par došu, bet arī ekonomisku braukšanu un drošu automobiļa tehnisko sagatavošanu ziemas sezonai.  

„Ne tikai automašīnām, bet arī autovadītājiem ir jābūt sagatavotiem ziemas sezonai. Lielākā daļa ceļu satiksmes negadījumu notiek tieši autovadītāju neuzmanības un zināšanu trūkuma dēļ. Lai izvairītos no avārijām, autovadītājam ir jābūt reakcijas gatavībā, katru sekundi jāseko līdzi notikumiem uz ceļa, jāievēro droša distance un jāizvēlas ceļu segumam adekvāts braukšanas ātrums," ziemā justies droši aicina Artūrs Priednieks, DBS eksperts.

 

„Braukšanas apstākļi un ceļu seguma kvalitāte būtiski atšķiras apdzīvotās vietās un ārpus tām. Nākamās nedēļas laikā mācīties braukt droši un ekonomiski būs iespēja Rīgas, Vidzemes, Latgales un Kurzemes iedzīvotājiem," nepalaist garām izdevību aicina Jana Rubīna, „Latvija Statoil" mārketinga vadītāja.

 

Tuvākais, kur gulbenieši var doties pārbaudīt, ir 2. novembrī no pulksten 12:00 līdz 19:00 Valmierā, Statoil DUS Stacijas ielā 29.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas