Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārdalīs finansējumu lauksaimniecības modernizācijai

Daļa no modernizācijas pasākumam atvēlētā finansējuma tiks novirzīti citiem pasākumiem. Par to Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LSOP) informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone.

Līdzekļus novirzīs Ziemeļaustrumu, Dienvidlatgales un Austrumlatgales reģionālajām lauksaimniecības pārvaldēm (RLP) atbalstam jaunajiem lauksaimniekiem un naturālajām saimniecībām. Zemgales un Lielrīgas reģioniem, kur patlaban vērojama vislielākā lauksaimnieku aktivitāte, paredzētas virssaistības 20% apjomā. Tiesa gan, par to vēl būs jālemj valdībai, pieņemot izmaiņas attiecīgajos noteikumos.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs LOSP atzina, ka Latgales lauksaimniekiem paredzētie līdzekļi netiks atņemti.

 

Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš gan uzskata, ka ZM lēmumam trūkst
ekonomiski stratēģiska pamatojuma. Konsultatīvās padomes lēmums kārtējo reizi norādot uz
īstermiņa domāšanu, nevis tādu lēmumu pieņemšanu, kas balstīti uz efektivitātes un ekonomikas
pamatprincipiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas