Parex atstāj arī Krievijas līzinga biznesu

Parex banka noslēgusi darījumu par tās meitasuzņēmumu Krievijā Parex Leasing un Extroleasing pārdošanu Unicorbank grupā ietilpstošam uzņēmumam.

Jau pirmajā maksājumā atgūti vairāk nekā 14,5 miljoni ASV dolāru.

 

Savukārt līdz 2013. gada beigām Parex banka turpinās saņemt maksājumus no līzinga kompānijas problemātisko aktīvu portfeļa pakāpeniskas realizācijas. No Krievijas līzinga kompānijām, kopš brīža, kad valsts kļuva par Parex lielāko akcionāru, saņemti vairāk nekā 120 miljoni ASV dolāru, informēja bankas pārstāve Marita OzoliņaTumanovska.

 

Abu uzņēmumu pārdošanas darījums veikts atbilstoši Ministru kabineta un Eiropas Komisijas apstiprinātajam restrukturizācijas plānam, kas nosaka Parex bankas līzinga kompāniju NVS valstīs darbības izbeigšanu līdz 2013. gada beigām, tās pārdodot vai likvidējot.

 

Parex bankas valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams atzīmē, ka ieguvumi no meitasuzņēmumu pārdošanas ir lielāki, nekā varēja gaidīt no uzņēmumu saimnieciskās darbības turpināšanas limitētā laika periodā ar tai sekojošu likvidāciju. Viņš arī piebilst, ka šobrīd tiek izskatītas iespējas pārdot arī līzinga kompānijas Ukrainā un Azerbaidžānā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas