Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parex banku dalīs uz pusēm

Valdība atbalstījusi Parex restrukturizācijas plānus, veidojot jaunu banku ar «labajiem» aktīviem. Šāds bankas dalījums ļaus atgūt maksimāli lielus līdzekļus, to pārdodot, banka varēs arī veiksmīgi strādāt Baltijas reģionā.

Jau vēstīts, ka šis restrukturizācijas variants valdībā tika vērtēts kā perspektīvākais, paredzot, ka ar to valstij būtu maksimāli lielas iespējas atgūt Parex bankā ieguldītos līdzekļus. Tas arī atbilst Eiropas Komisijas, kurai būs jāapstiprina bankas restrukturizācijas plāns, prasībām.

 

Arī starptautiskais finanšu konsultants Nomura International Plc iepriekš paudis viedokli, ka pirmais variants varētu radīt lielāku iespēju izdevīgāk banku pārdot. Iepriekš ministru prezidents apliecināja, ka tiks izvēlēts tas restrukturizācijas modelis, kas pēc iespējas ļaus atgūt naudu, ko valsts šajā bankā ir ieguldījusi.

 

Jaunajā bankā tiks nodalīti tie aktīvi, kas varētu nodrošināt stabilu bankas darbību nākotnē. Jaunajā bankā no kopējā aktīvu apjoma tiks nodalīti aptuveni 66% jeb 1,5 miljardi latu, savukārt no bankas kredītportfeļa tajā nonāks nedaudz vairāk nekā 50% jeb vairāk nekā 700 miljoni latu, skaidroja Privatizā-
cijas aģentūras pārstāvis Juris Jēkabsons.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas