Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Parex banku" turpmāk vadīs Nils Melngailis

Rīga, 5.dec., LETA. Par jauno AS "Parex banka" valdes priekšsēdētāju šovakar apstiprināts bijušais SIA "Lattelecom" vadītājs Nils Melngailis.

Par "Parex bankas" valdes priekšsēdētāju izraudzīts SIA "Riga Capital" prezidents, iepriekš SIA "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs, kā arī "IBM Business Consulting Services" un "PricewaterhouseCoopers" partneris Melngailis. Bankas valdē strādās arī "Parex bankas" Kredītrisku pārvaldības daļas vadītājs Valters Ābele, "Parex bankas" Klientu apkalpošanas daļas vadītājs un vecākais viceprezidents klientu apkalpošanas jautājumos Guntis Beļavskis un "Parex bankas" viceprezidents klientu apkalpošanas jautājumos Vladimirs Ivanovs.

"Uzņemties šo izaicinājumu vadīt vienu no valsts finanšu sistēmai nozīmīgākajām kredītiestādēm esam aicinājuši profesionālu un pieredzējušu vadītāju. Mūsu misija kā valsts attīstības bankai ir sniegt maksimālu atbalstu Latvijas tautsaimniecībai. Šoreiz mūsu uzdevums bija juridiski nevainojami īstenot bankas pārņemšanu un atrast kompetentus pārvaldītājus, kas turpmākajā laikā, ievērojot valsts un "Parex bankas" klientu intereses, veiksmīgi vadītu "Parex banku"," sacīja "Hipotēku bankas" valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis.

Šovakar visas iesaistītās puses parakstījušas arī "Parex bankas" pārņemšanas līgumu, tādējādi īstenots bankas juridiskās pārņemšanas process, kura rezultātā "Parex banka" kļuvusi par AS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" meitassabiedrību. Turpinās darbs, lai tuvākajā laikā pabeigtu "Parex bankas" pārņemšanas juridisko procesu.

"Parex bankas" akcionāri jau iepriekš piekrita šādam līgumam un situācijas tālākai attīstībai. Valdība jau ir uzdevusi "Latvijas Hipotēku un zemes bankai" nekavējoties sākt meklēt stratēģisko investoru "Parex bankai". Bankas pārdošana būs jāveic gada laikā.

"Valdības lēmums pārņemt 85% "Parex bankas" akciju tika pieņemts bankas klientu un visas Latvijas finanšu sistēmas dalībnieku interesēs. Iepriekšējie līdzīpašnieki nerīkojās pietiekami atbildīgi, lai stabilizētu situāciju bankā. Valdības garantijas ir drošākās garantijas, kas var būt jebkurai bankai," sacīja finanšu ministrs Atis Slakteris (TP).

"Hipotēku bankā" piektdien līdz vēlai naktij turpinājās sanāksme par "Parex bankas" jautājumiem, taču masu mediji bankā ielaisti netika, tāpēc sīkāk uzzināt par nolemto nebija iespējams. Finanšu ministrijā aģentūrai LETA nevarēja sniegt informāciju, vai lemts arī par bankas padomi un kas tajā darbojas. Tāpat piektdienas vakarā nebija iespējams sazināties ar jauno bankas valdes vadītāju, jo viņš uz telefona zvaniem neatbildēja.

LETA arhīva dati liecina, ka Melngailis 2004.gadā kļuva par "Lattelecom" izpilddirektoru un vēlāk - par valdes priekšsēdētāju. 2007.gada 12.decembrī "Lattelecom" akcionāri nolēma nepagarināt Melngaiļa pilnvaras valdes priekšsēdētāja amatā. Tas notika pēc tam, kad viņš bija piedāvājis izpirkt uzņēmumu, piesaistot ASV kompāniju "Blackstone Group".

Kā aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikāciju departamentā, Beļavskis iepriekšējo darba pieredzi guvis SIA "Coca-Cola dzērieni" un SIA "Upfront". Kopš 2002.gada Beļavskis strādā "Parex bankā", kur ieņēmis Pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja un Klientu apkalpošanas daļas vadītāja amatus. No 2005.gada viņš ir "Parex bankas" viceprezidents klientu apkalpošanas jautājumos, bet kopš 2008.gada - vecākais viceprezidents klientu apkalpošanas jautājumos. 2005.gadā Beļavskis tika iecelts Lietuvā strādājošās "Parex bankas" valdē.

Ābele no 1996. līdz 1998.gadam strādājis par AS "Latvijas gāze" Budžeta daļas vadītāju un projektu vadītāju Ārējo ekonomisko sakaru daļā, 1998.gadā kļuvis par audita kompānijas "Andersen" konsultantu, savukārt 2002.gadā sācis darbu audita kompānijā "Ernst&Young". Kopš 2008.gada Ābele ieņem "Parex bankas" Kredītrisku pārvaldības daļas vadītāja amatu.

Ivanovs no 1995.gada līdz 2001.gadam strādājis par bankas "Paritāte" valdes priekšsēdētāja vietnieku. No 2001.gada līdz 2008.gadam Ivanovs ir "Parex bankas" viceprezidents klientu apkalpošanas jautājumos.

LETA jau ziņoja, ka valdība 3.decembrī veica grozījumus līgumā par "Parex banka" pārņemšanu, nosakot, ka Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis valstij nodod pilnīgi visas viņu īpašumā esošās akcijas. Atlikušie 15,17% akciju no "Parex bankas" kapitāla joprojām tiks atstāti mazākuma akcionāru īpašumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas