Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parex sadalalīšana raisa diskusijas

Par Parex bankas obligācijām nemaksās procentus, taču ieguldījumu plāni tajās investējuši minimāli. Uz šīm obligācijām, līdzīgi kā uz bijušo Parex bankas īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka subordinēto aizdevumu bankai, attiecas likumprojekts Grozījums Kredītiestāžu likumā.

Tas paredz no šā gada 1. jūnija bankai, kas saņem valsts atbalstu, aizliegt pildīt pakārtotās saistības, tostarp - atmaksāt aizdevumu, aprēķināt, uzkrāt vai izmaksāt par šādu aizdevumu procentus un citu atlīdzību.

 

«Līdz ar to šie ierobežojumi attieksies uz emitētajām obligācijām 16,8 miljonu latu apmērā, t.sk. privāto
emisiju - 13,1 miljonu latu apmērā un publisko piedāvājumu 3,7 miljonu latu apmērā,» atzina
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) biroja vadītāja Anna Dravniece.

 

Tostarp Parex bankas obligācijas 1,55 miljonu latu apjomā kopumā iegādājušies 12 dažādi ieguldījumu fondi. Tomēr fondi atzīst, ka procentuneaprēķināšana par Parex bankai nosacīti aizdoto naudu kopējo
ienesīgumu fondu un pensiju plānu daļu īpašniekiem ietekmēs nebūtiski.

 

«Pensiju plāna Rivjera ieguldījuma nominālvērtība 2018. gada Parex bankas subordinētajās eiro obligācijās veido 0,1% no plāna līdzekļu apjoma, bet pensiju plāna Safari ieguldījums tajās pašās obligācijās veido 0,76% no plāna līdzekļu apjoma,» informēja Hipotēku bankas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas