Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārskata Saeimas deputātu atalgojuma sistēmu

Saeimas deputāta alga līdz šim bija 986 lati pirms nodokļu nomaksas un tā bija mazāka nekā ministriem un arī daļai ierēdņu

Taču deputāti saņēma dažādas kompensācijas, sākot ar reprezentācijas izdevumiem un beidzot ar
maksu par dzīvokļu īri, kā arī piemaksas par komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklēšanu, kas
padarīja deputātu ienākumu veidošanos necaurredzamāku. Nereti tautas kalpi 18 latus nopelnīja
par 10 minūšu ilgu komisijas sēdi.

 

Jaunā sistēma paredz lielāku deputātu algu - 1413 latu pirms nodokļu nomaksas. Tā ir iecerēts kompensēt izdevumus, par kuriem vairs nepiešķirs atsevišķas kompensācijas. Ja Saeima atbalstīs iecerēto jauno kārtību, tad turpmāk deputāti par vienas komisijas sēdes apmeklējumu saņems tikai septiņus latus, bet par dalību apakškomisijas sēdē līdzšinējo 10 latu vietā būs trīs lati.

 

Saeimas Saimnieciskās komisijas trešdien pieņemtais lēmums par izmaiņām Saeimas deputātu atalgojuma noteikšanā un iekļaušanos vienotajā atalgojuma sistēmā nozīmē, ka samazināsies deputātu ienākumi un par teju miljons latiem mazāki būs parlamenta izdevumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas