Partijas varētu sākt iezīmēt jaunveidojamās valdības deklarācijas aprises

Rīga, 12.nov., LETA. Šodien valdību veidojošās partijas, iespējams, varētu sākt iezīmēt jaunveidojamās valdības deklarācijas aprises un lemt par to, kad sākt sarunas par nākamās valdības koalīciju.

Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis aģentūrai LETA pieļāva iespēju, ka TP šodien varētu veidot darba grupu, kura strādātu pie nākamās valdības deklarācijas projekta.

 

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) iepriekš pauda pārliecību, ka jauno valdību veidos nacionāli domājošas labējas partijas. Veidojot jauno valdību, TP runāšot ar visām partijām, tostarp arī ar "Jauno laiku" (JL).

 

Savukārt Kučinskis iepriekš pieļāva iespēju, ka sarunas par jaunas valdības veidošanu varētu notikt ne tikai ar JL, bet arī ar partiju "Saskaņas centrs" (SC).

 

Kā ziņots, partijas JL dome atbalstījusi partijas līdzdalību pārejas perioda jeb pagaidu valdības izveidošanā līdz Saeimas ārkārtas vēlēšanām, aģentūru LETA informēja JL izvirzītais premjera amata kandidāts, Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis.

 

JL vēl strādās pie priekšnosacījumiem jaunas valdības izveidošanai. Galvenie principi būšot neiejaukšanās tieslietu sfērā, ministriju izdevumu samazināšana, godīga valsts pārvalde un maznodrošināto interešu ievērošana budžetā.

 

JL tuvākajā laikā precizēs pamatnostādnes, taču sarunas ar citām Saeimā pārstāvētajām partijām plāno sākt šonedēļ.

 

Savukārt SC līderis Jānis Urbanovičs aģentūrai LETA sacīja, ka SC līdz šim nav piedāvāts iesaistīties jaunas valdības veidošanā, un šāda iespēja ir maz ticama.

 

Politiķis norādīja, ka gan Kalvītis, gan JL publiski uzsvēruši, ka tiks veidota jauna labēja valdība. Tāpēc esošajā situācijā, viņaprāt, ir tikai divi varianti - vai nu jaunā valdība tiek veidota ar vai bez apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, vai arī ar vai bez JL.

 

Kā ziņots, 7.novembrī Kalvītis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru paziņoja, ka decembra sākumā atkāpsies no amata.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas