Partiju interese par dažām ministrijām var pārklāties

Saeimā ievēlētās partijas vēl nav vienojušās par nākamās valdības koalīcijas sastāvu, bet mediju telpā jau izplatās minējumi, kas varētu būt nākamās valdības ministri.

Partiju līderi apgalvo, ka par amatiem netiek runāts. Izņēmums ir Vienotības gatavība deleģēt premjera amatam tagadējo valdības vadītāju Valdi Dombrovski un tādā gadījumā uzņemties atbildību arī par Finanšu ministrijas (FM) vadību, dodot iespēju Andrim Vilkam šo darbu turpināt, jo premjera un finanšu ministra amatiem būtu jābūt vienas partijas rokās.

 

Šā iemesla dēļ Vienotībai nebūtu iebildumu vadīt arī Labklājības ministriju. Interesi par FM izrādījusi arī Zatlera Reformu partija, kuras līderis Valdis Zatlers pagājušajā nedēļā sacīja, ka, viņaprāt, premjeram un finanšu ministram nav jābūt no vienas partijas. Izglītības un zinātnes ministra amatam ZRP jau pirms vēlēšanām pieteica Robertu Ķīli, kurš vēlēšanās nestartēja.

 

Viņa kandidatūrai jau izrādīta pretestība iecerēto radikālo pārmaiņu dēļ. Par Izglītības ministrijas vadību interesi izrādījusi arī Visu Latvijai!TB/LNNK, bet nav zināms, vai šī partija būs valdībā. Tāpat kā atklāts ir jautājums par Saskaņas centra iesaistīšanos koalīcijā. Tās deputāts Ivars Zariņš ir atzinis, ka SC interesēs būtu vadīt Satiksmes ministriju, par kuru vienmēr ir bijusi liela partiju cīņa, un var paredzēt, ka šoreiz būs tāpat.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas